Gorąca sesja RM

22.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W sali sesyjnej Rady Miasta było gorąco nie tylko ze względu na panujący upał, ale też z powodu emocji z jakimi przyszli mieszkańcy.

Kilkudziesięciu z nich postanowiło przedłożyć swoje racje w sporze z miastem o zwrot bonifikaty jakiej miasto im udzieliło przy wykupie przez nich mieszkań komunalnych. Sprawa dotyczy około 900 osób, które przed upływem 5 lat sprzedali nabyte od miasta mieszkania. Ludzie twierdzą, że nie wiedzieli o pięcioletniej karencji.
 
Radni zadecydowali, że wstęp na kąpielisko Arkona będzie płatny. Wprawdzie uchwała z cennikiem wstępu ledwie przeszła bo radni PO wstrzymali się w większości od głosu, to nie brakowało głosów, że ceny są zbyt wysokie. Oto cennik, który będzie obowiązywać od 1 sierpnia.
 
Cennik wstępu na Arkonkę będzie obowiązywał od 1 sierpnia:

Dzieci wchodzą za darmo (do 6 roku życia), dorośli płacą 10 zł, młodzież do 13 roku życa - 1 zł, osoby z ulgami - 5 zł.
Oprócz podstawowych opłat za wstęp, zakłada też zniżki i opłaty dodatkowe. I tak karnet ulgowy (10 wejść) ma kosztować 40 zł, a normalny - 80 zł.
Kort tenisowy będzie można wynająć na godzinę za 25 zł. Za całodniowe korzystanie z szafki zapłacimy 2 zł, kaucja za kluczyk - 20zł. Parking ma kosztować 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju.
 
Koniec eldorado dla palaczy i pijących alkohol na kąpieliskach. W przyjętej uchwale straż miejska ma teraz narzędzie do karania za naruszenie regulaminu kąpielisk. Za palenie lub picie alkoholu można zarobić mandat do 500zł lub wylądować przed obliczem sądu.  

Następnie radni zajęli się uchwałami zezwalającymi na podjęcie prac przy miejscowych planach zagospodarowania przstrzennego. W przypadku Prawobrzeża chodzi np. o zmiany w planie Dąbie Plaża 3, czyli rejon ujścia Płoni.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook