Godzina dla Ziemi

21.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich - na naszej planecie.

Godzina dla Ziemi to globalna inicjatywa społeczna inspirowana przez organizację ekologiczną WWF. Coraz więcej znanych twarzy, firm, rządów oraz instytucji na całym świecie zapraszanych jest do nie korzystania z energii elektrycznej przez symboliczną godzinę. Celem akcji jest zamanifestowanie troski o środowisko.

Szczecin będzie kolejnym miastem, który dołączy się do tej akcji. W najbliższą sobotę czyli 23 marca o godz. 20.30 zgaśnie między innymi iluminacja Trasy Zamkowej, Teatru Letniego i fontanny na pl. Zwycięstwa oraz światła w wielu mieszkaniach.

Godzinę dla Ziemi poświęcą również największe światowe metropolie. Mowa o Paryżu (Wieża Eiffla) oraz Sydney (Opera). Wyłączenie oświetlenia swoich zabytków zadeklarowały również Niemcy (Brama Brandenburska) oraz Egipt (piramidy). W roku 2012 w akcję WWF zaangażowały się setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast. Akcja rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney.

 

Tekst: Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook