Godnie i radośnie

16.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tak młodzież i mieszkańcy Prawobrzeża przyjęli Symbole Światowych Dni Młodzieży, które przez kilka dni pielgrzymowały po szczecińskich dekanatach.

Tylko jeden dzień Krzyż i ikona Matki Bożej gościły na Prawobrzeżu. Przyjęcie i powitanie nastąpiło w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Portowej. Słowo i modlitwę prowadził wraz z młodzieżą ksiądz Łukasz Wdowczyk. Stąd krzyż niesiony na ramionach uczniów klas mundurowych został procesyjnie przeniesiony na plac przed kościołem WNMP. Tu Symbole zostały powitane przez księdza kanonika prosboszcza miejscowej parafii dziekana Kazimierza Piaseckiego. Symbole witali też pozostali księża Dekanatu Szczecin Dąbie oraz ksiądz biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.
 
Biskup wspominał swoje pierwsze wrażenie jakie towarzyszło mu w pierwszym spotkaniu z Krzyżem i ikoną Matki Bożej, które święty Jan Paweł II podarował młodzieży. – Wydał mi się taki skromny, taki nieszczególny, ale zaraz uświadomiłem sobie, że właśnie na takim krzyżu umarł nasz Zbawiciel – mówił ksiądz biskup. Następnie symbole zostały wniesione do kościoła, gdzie odprawiono mszę świętą, której przewodniczył biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.
 
Z Dekanatu Dąbie Symbole trafiły do ZOZ w Zdrojach, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Podjuchach, a wieczorem do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym. Z tego Dekanatu Symbole ŚDM przekazano do Dekanatu Police.
                                                                                       
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.