Gimnazja czekają i zapraszają

13.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szóstoklasiści są już po próbnych egzaminach sprawdzających ich poziom wiedzy, niestety nie wypadły najlepiej.

Wkrótce napiszą oficjalny sprawdzian, ale już myślą do jakiego Gimnazjum złożyć dokumenty by dalej kontynuować naukę. Dodajmy, że wyniki sprawdzianu nie mają wpływu na przyjęcia do Gimnazjum.
 
Ciekawą ofertę szykuje Gimnazjum nr 24 przy ulicy Portowej. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z wydziałem oświaty urzędu miejskiego i wiele wskazuje na to, że dokonamy naboru do klasy o profilu żeglarskim, mówi Bogusław Nowak dyrektor Zespołu Szkół nr 2. Lepszego miejsca na tego typu szkolenie nie można chyba sobie wymarzyć, mówi dalej. Dosłownie w zasięgu wzroku mamy przystanie nad małym Dąbskim, a nic tak nie wzmaga przyswajania wiedzy jak zajęcia praktyczne, w tym przypadku na wodzie, dodaje dyrektor.
 
Kolejną znaczącą nowością w tym Zespole Szkół jest budowa warsztatów energii odnawialnej. To pierwsza na Prawobrzeżu tego typu inwestycja w oświacie. – Dla uczniów Gimnazjum będzie to kolejny etap nauki, ale dający pewną perspektywę znalezienia pracy po egzaminie zawodowym czy maturze, mówi Bogusław Nowak. Warsztaty powstają we współpracy z firmami zajmującymi się źródłami odnawialnej energii. Firmy wspierają finansowo wyposażenie, a w zmian otrzymają przygotowaną i gotową do pracy u nich kadrę, zauważa dyrektor Nowak. Informuje też, że prace wyposażeniowe są na ukończeniu, a cały budynek, w którym dotychczas była siłownia, został gruntownie wyremontowany i przygotowany pod potrzeby warsztatów.
 
ZS nr 2 ma też nowe akredytacje do przeprowadzania egzaminów zawodowych w całym zakresie kształcenia. – To oznacza, że szkoła jest w pełni wyposażona we wszelkie pomoce i urządzenia zgodnie z wymogami do uzyskania certyfikatów, mówi Bogusław Nowak. Ma to wpływ na jakość i terminowość egzaminów, gdyż nie trzeba szukać dodatkowych egzaminatorów, którzy nie zawsze dysponują czasem by przeprowadzić taki egzamin. Ma to też znaczenie dla ludzi zdających egzaminy zawodowe, gdyż wszystko odbywa się na miejscu, bez potrzeby wyjazdu do innych placówek.
 
Tradycją tej szkoły jest Dąbski Bieg Uliczny. – W tym roku odbędzie się on w czerwcu, gdyż Polski Związek Piłki Ręcznej narzucił nam majowy termin na przeprowadzenie Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej na plaży. Kolidowały terminy i stąd musieliśmy przesunąć Bieg na 12 czerwca, informuje dyrektor ZS nr 2. Już dziś chcę zaprosić mieszkańców Dąbia i całego Prawobrzeża na 29 dzień kwietnia, gdyż oprócz tego, że będzie to dzień otwarty w naszej szkole, tradycyjnie też odbędą się Dni Ziemi. – Kto choć raz był na takim pikniku ten wie, że jest tu miejsce dla całych rodzin bo przygotowujemy różne atrakcje, prezentują się firmy i organizacje zajmujące się ekologią, odnawialną energią czy choćby ogrodnictwem, mówi Bogusław Nowak. Młodzież ma więc szansę wybrać szkołę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.