Fotoradar na Basenie Górniczym

29.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Czy postawienie fotoradaru zmniejszy ilość wypadków na Basenie Górniczym? l fot. www.autokult.pl

Powtarzające się wypadki na terenie Basenu Górniczego zmusiły radnych Szczecina do podjęcia działań. Na feralnym zakręcie ma stanąć fotoradar, barierki oraz przypomnienie o ograniczeniu prędkości.

Przeklęty (tak o nim można już mówić) zakręt znajduje się przed wjazdem na Most Pionierów. Mimo, że położony tam asfalt nie posiada żadnych dziur, wielu kierowców kończy na przydrożnym słupie. Powodem niestety zwykle jest za duża prędkość. Pojawiły się różne pomysły dzięki którym droga ma stać się bezpieczniejsza.

Pierwszym jest postawienie w feralnym miejscu fotoradaru, który powinien skutecznie zmusić kierowców do przemyślenia dwa razy z jaką prędkością pokonują zakręt na Basenie Górniczym. Słup z przyczyn technicznych, zawieszona jest na nim sieć trakcyjna, nie może być zdemontowany, więc ma być on oddzielony barierką.

Ostatni pomysł to nowy znak przypominający ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wielu prowadzących pojazdy sugeruje się postawionym wcześniej słupem informującym, wzdłuż ulicy Gańskiej, który sugeruje zwolnienie do 70km/h.

Sugerowane zmiany mają wejść w życie już w najbliższych tygodniach. Czy sprawi to, że na Basenie Górniczym spadnie ilość wypadków? Czas i trzeźwość umysłu kierowców na pewno to zweryfikuje.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Czy postawienie fotoradaru zmniejszy ilość wypadków na Basenie Górniczym? l fot. www.autokult.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.204.169.230). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.