Finał wkrótce

11.04.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości dotyczące skrzyżowania Gryfińska, Struga, Bagienna co do jego ważności w układzie drogowym miasta, to teraz po kilku tygodniach utrudnień chyba pozbył się wątpliwości.

Dobiega końca remont i przebudowa tego ważnego węzła. Z wyliczeń wynika, że ponad 71 tysięcy aut na dobę pokonuje to jedno z najważniejszych skrzyżowań w Szczecinie. Kończy się remont, trwają ostatnie prace i porządkowanie  węzła komunikacyjnego Struga-Hangarowa- Gryfińska. Szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego dojazd do sygnalizacji świetlnej był utrudniony przez martwe pole i kończący się jeden z pasów do jazdy na wprost. Po przebudowie zniknął największy problem kierowców w tym rejonie, a jednocześnie jeden z głównych powodów korków. Oczywiście ze względu na ilość aut poruszających się w tym rejonie całkowite wyeliminowanie zatorów jest praktycznie niemożliwe, ale płynność ruchu zdecydowanie się zwiększy.

W ramach remontu wymieniono nawierzchnię jezdni, wykonano wzmocnienia konstrukcji na całej szerokości, wyregulowano krawężniki, poszerzono jezdnię południowego wlotu ulicy Gryfińskiej na skrzyżowanie wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni oraz korektą przebiegu wyspy dzielącej jezdnie, przeprojektowano przebieg i wzmocnienie jezdni łącznika pomiędzy ul. Gryfińską, a ul. Struga. Oprócz tego w ramach zmian wyremontowane zostały chodniki i przebudowane oświetlenie uliczne. Na przejściach dla pieszych pojawiło się oznakowanie rozpoznawalne przez niewidomych i niedowidzących - elementy ze specjalnymi wypustkami w kolorach białym i żółtym. Prace wykonuje firma Eurovia Polska SA za kwotę 2.98mln zł. Odbiory końcowe planowane są w najbliższych dniach, a po ich zakończeniu znikną wzelkie utrudnienia.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.