Filmowo w Dąbiu

16.03.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Klub Delta w Dąbiu zaprasza na „Czwartki z dobrym filmem”. Jeszcze w marcu publiczność będzie mogła zobaczyć „Jak zostać królem” i „Małe kobietki”.

W reżimie sanitarnym i przy ograniczonej liczbie widzów, ale z udziałem publiczności – Klub Delta w Dąbiu od kilku tygodni zaprasza na pokazy dobrych filmów. Po „Między słowami” i „Jojo Rabbit” będzie można zobaczyć „Jak zostać królem” w reżyserii Toma Hoopera i „Małe kobietki” Grety Gerwig.Pierwszy to zdobywca 4 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Po śmierci króla Jerzego V (Michael Gambon) i szokującej abdykacji Edwarda VIII (Guy Pearce), książę Albert (Colin Firth) musi, pomimo wielkich oporów, objąć tron Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest prześladujące go od najmłodszych lat… jąkanie. Oddana mężowi królowa Elżbieta (Helena Bonham Carter) dokłada wszelkich starań, aby pomóc mu pozbyć się zawstydzającej przypadłości.
 
Drugi zaś to świeże (z 2019 roku) spojrzenie na powieść Louisy May Alcott pt. "Małe kobietki". Greta Gerwig sięga po ukochaną przez publiczność historię czterech sióstr March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu. Jej spojrzenie jest zarówno ponadczasowe, jak i silnie osadzone w rzeczywistości. W rolach Jo, Meg, Amy i Beth zobaczymy Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh oraz Elizę Scanlen. W filmie występują także: Laura Dern jako Marmee i Meryl Streep jako ciotka March.
 

 Klub Delta (ul. Racławicka 10 w Dąbiu) zaprasza na pokazy już 18 marca 2021  („Jak zostać królem”) i 25 marca 2021  („Małe kobietki”) – zawsze o godz. 17.30. Pokazy poprzedzą wprowadzenia do filmów w wykonaniu dziennikarza filmowego i miłośnika kina, koordynatora działań filmowych w Klubie Delta, Krzysztofa Spóra. Na miejscu obowiązuje reżim sanitarny – na miejscu prosimy o stosowanie zasady DDM (dezynfekcja, dystans, maseczki)!

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.