Filia do remontu

28.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To dobra wiadomość dla wszystkich interesantów i pracowników Filii Urzędu Miejskiego na Prawobrzeżu.

Magistrat zapowiada remont Filii UM na Prawobrzeżu. Ma się on odbyć w 2016 roku,. Wiadomo już co należy zrobić by było ładniej i lepiej, ale nie wiadomo ile to będzie kosztować. Odpowiedź ma dać przetarg, który wkrótce będzie ogłoszony. Remont będzie gruntowny, urząd dwukrotnie zwiększy powierzchnię, a interesanci będą przyjmowani w nowym miejscu. – Planujemy budowę Biura Obsługi Interesantów działającego podobnie jak BOI w gmachu urzędu przy Placu Armii Krajowej – informuje Tomasz Klek z biura prasowego magistratu.
 
Miasto ponad rok temu zakupiło część parterowego pawilonu przy ulicy Rydla, w którym przez lata działała firma ubezpieczeniowa. Teraz – mówi Tomasz Klek – przyszedł czas na jej kompleksowy remont i modernizację. Tu właśnie powstanie BOI – dodaje Tomasz Klek. Obie części są obecnie połączone praktycznie jednym wąskimi korytarzem, ale to się zmieni. W części po działającym tu tymczasowo banku, powstanie wspomniany BOI ze wszystkimi niezbędnymi stanowiskami, a w obecnie użytkowanej połowie pawilonu powstaną biura dla poszczególnych wydziałów – informuje pracownik biura prasowego.
 
Zmieni się główne wejście, które teraz jest od strony ulicy Rydla, a będzie od strony ulicy Jasnej czyli tak jak ma to miejsce do obecnej placówki bankowej. Będzie tu nowy system przywoławczy dla interesantów oraz samoobsługowe terminale płatnicze. Nowością ma być działające tu biuro pomocy prawnej dla mieszkańców oraz pomieszczenie przeznaczone na dyżury dla radnych miejskich. Wprawdzie rady osiedli zapraszają i proponują swoje siedziby na pełnienie dyżurów, ale jakoś żaden z radnych nie ma ochoty z tgo korzystać, stąd pomysł na biuro dyżurów w Filii UM.
 
Plany zakładają, że remont nie wstrzyma pracy Filii i po zmodernizowaniu jednej części pawilonu, prace budowlane przeniosą się do drugiej części. Firmy przystępujące do przetargu mają określić jego koszt i czas trwania. Utworzenie BOI i gruntowny remont Filii na Prawobrzeżu oznacza zdecydowaną poprawę warunków załatwiania interesantów ale też lepsze warunki pracy dla urzędników.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook