Filharmonia dla medyków i pacjentów

20.06.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na dziedzińcu Szpitala Zdroje w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, rockowo popowa muzyka rozbrzmiała dla medyków i pacjentów.

To muzycy z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpili dla pracowników służby zdrowia w podziękowaniu za trud i opiekę nad pacjentami. Muzycy zagrali na żywo kilka minikoncertów stojąc na scenie, którą stanowiła paka małej ciężarówki przystrojonej kwiatami. Sprzęt muzyczny i nagłośnienie oraz dobry głos wokalisty wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Z okien szpitalnych oddziałów muzyki słuchali pracownicy medyczni oraz pacjenci, którzy nie ukrywali, że taka forma przekazu artystycznego bardzo im odpowiada. Odwiedziny muzyków Filharmonii są też podziękowaniem za pracę służby zdrowia w okresie pandemii.
 
Po koncercie w Zdrojach, „głośna paka” przejechała do szpitali na Pomorzanach oraz przy ulicach: Jagiellońskiej, Unii Lubelskiej, Arkońskiej oraz Piotra Skargi. Po serii minikoncertów w szpitalach, "głośna paka" przejechała ulicami Szczecina, miedzy innymi Jasnymi Błoniami. Zaprezentowany repertuar to głównie piosenki o Szczecinie w melodyjnych aranżacjach. Trzeba przyznać, że pomysł i forma takiego uczczenia Międzynarodowego Dnia Muzyki są godne pochwały i uznania.
 
EL
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook