Fikmowo w Dąbiu

22.07.2023, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ruszyły 17.Dąbskie Wieczory Fikmowe

Program obejmuje projekcje oraz spotkania z twórcami i aktorami. Polskie filmowe perły ostatnich lat zobaczymy podczas 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych. Do Szczecina zawitają i z publicznością spotkają się m.in. Katarzyna Figura i Adam Woronowicz. Wydarzeniu towarzyszyć będą także koncerty na wodzie oraz konkurs Eko-Kadr.


Dąbskie Wieczory Filmowe to jedna z najbardziej cenionych w środowisku imprez filmowych odbywających się w tej części kraju, od lat ściągająca do Szczecina najważniejszych twórców polskiego kina. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powstaje i odbywa się w Dąbiu, w Klubie Delta – filii Miejskiego Ośrodka Kultury.


Tegoroczne filmowe spotkania w Klubie Delta rozpoczną się pokazami trzech filmów krótkometrażowych: “Tajemnica Alberta” (2008, 27’), „Odwyk” (2011, 23′) i „Pokój” (2021, 19′). Trzy zupełnie różne historie: zaskakujący napad, Konstanty Ildefons Gałczyński przebywający na odwyku iabsurdalna wizja przyszłości w 2055 roku. To przekrój filmów z udziałem gościa 17. DWF – Wojciecha Solarza – i to w dwóch rolach: reżysera i aktora. Spotkanie z artystą tuż po seansach, które rozpoczną się 24 lipca (poniedziałek) o godz. 19.00 w Klubie Delta (ul. Racławicka 10).
25 lipca (wtorek) już o 18.00 zawita przed Klubem Delta podjazd ESKA Summer City. Wszystko to za sprawą seansu filmu “Chrzciny” (2021, 88’), który zaplanowany jest na 19.00. Po filmie widzowie będą mieli okazję spotkać się z bezdyskusyjną gwiazdą polskiego kina, Katarzyną Figurą. Aktorka w filmie wcieliła się w rolę Marianny, gorliwej katoliczki, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość (chrzciny najmłodszego wnuka), do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.


Patronat honorowy nad 17. DWF objął Prezydent Miasta Szczecin i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.


AGA

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.