Festyn rodzinny na osiedlu Bukowym

07.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Przejażdżki konne były jedną z atrakcji Festynu

W niedzielę 2 czerwca, pomimo niesprzyjającej pogody, na osiedlu Bukowym odbył się Festyn Rodzinny współorganizowany przez Radę Osiedla Bukowe-Klęskowo oraz Parafię św. Stanisława B.M. przy ul. Kolorowych Domów.

Gryfus w koszuli policyjnej zagościł na Festynie na osiedlu Bukowym

Gryfus w koszuli policyjnej zagościł na Festynie na osiedlu Bukowym

Pierwotnie planowano organizację imprezy plenerowej na dużej polanie obok kościoła, jednak poranne ulewne deszcze spowodowały, że zdecydowano się przenieść występy pod dach. Zespół Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie CLERBOYZ grał i występował wewnątrz kościoła. Podobnie w środku prezentowały się zespoły dziecięce z Przedszkola Publicznego nr 8, a także ze Szkoły Podstawowej nr 74 i Szkoły Podstawowej nr 59.

W świetlicy parafialnej zorganizowany był bufet ze słodkościami oraz stoliki. Na placu przed kościołem ustawiły się stoiska dla dzieci, jak też bufet z grillem. Podczas festynu dzieci miały okazję zapoznać się z pracą Policji oraz Straży Miejskiej. Chętni mogli przymierzyć ubiór policyjnych formacji prewencyjnych przygotowany do zaprowadzania porządku np. podczas imprez masowych. Straż Miejska przygotowała specjalne okulary, które po założeniu symulowały stan człowieka w upojeniu alkoholowym. W okularach nie sposób było przejść prosto po kilkumetrowym sznurku rozłożonym na ziemi. Na przykościelnej polanie dzieci mogły skorzystać z przejażdżek bryczką, albo indywidualnych krótkich jazd na koniach. W festynie udział wzięło kilkaset osób z prawobrzeża, głównie z osiedla Bukowego.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny festyn. A jeszcze w tym roku zapraszamy wszystkich chętnych na imprezę turystyczno-krajoznawczą Rajd Promocji Zdrowia w Puszczy Bukowej, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Szczegóły wkrótce!

 

Autor: Rafał Czajkowski

Wspołpraca: Mateusz Wagemann

Galeria zdjęć

Przejażdżki konne były jedną z atrakcji Festynu Gryfus w koszuli policyjnej zagościł na Festynie na osiedlu Bukowym Ulewne deszcze spowodowały przeniesienie Festynu do Kościoła

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook