Festyn integracyjno – charytatywny

26.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W sobotnie południe zapełniłł się gimnazjalny Orlik na osiedlu Majowym

Rada Rodziców przy Gimnazjum Nr 7 im. Sybiraków na osiedlu Majowym zorganizowała Festyn Wiosenny. Na terenie zespołu boisk Orlik przygotowano różne stoiska i zgromadzono sprzęt. Festyn miał charakter integracyjny gdyż zorganizowano go pod patronatem rad osiedli Majowe i Kijewo. Miał trojaki charakter – integrację społeczności osiedlowych, informacyjno-wizerunkowy polegający na zaprezentowaniu szkoły jako organizacji otwartej na społeczeństwo, otwartej na działania młodzieży, a także utrwalenie społecznie pozytywnego wizerunku szkoły.
 
Impreza niosła też przesłanie charytatywne. W trakcie festynu prowadzono loterię fantową, można było obejrzeć zabytkowe samochody i występy artystyczne uczniów Gimnazjum nr 7. Przez cały czas trwania imprezy odbywały się konkursy sprawnościowe oraz turnieje sportowe przygotowane i prowadzone przez nauczycieli. Grill, grochówka, domowe ciasto, to wszystko można było spróbować w ramach poczęstunku. Prezentowały się tez różne służby: straż pożarna, WOPR, Żandarmeria i straż miejska. Środki finansowe pozyskane w trakcie festynu będą przeznaczone na wsparcie materialne dla uczniów, a także na zakup sprzętu sportowego dla szkoły.
 
Festyn to także przykład współpracy rad osiedli Majowego i Kijewa, które mają już za sobą kolejne wspólne działania. Dobrze, że pobliskie osiedla integrują się wokół ważnych dla społeczności spraw i problemów. W tym przypadku konieczność udzielenia pomocy potrzebującym oraz zakup potrzebnego sprzętu na doposażenie szkoły.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook