Festyn Rodzinny „ZŁAZ 2016” w SP nr 59

27.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku w czerwcu odbył się w SP nr 59 festyn rodzinny „Złaz 2016”. W organizację imprezy włączyli się nie tylko pracownicy szkoły, ale również Rada Osiedla Kijewo i Bukowe oraz Rada Rodziców. Wśród zaproszonych gości był również obecny wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera.

Festyn rozpoczął się tradycyjnie od wspólnego rajdu pieszego do Puszczy Bukowej, w którym uczestniczyli nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami. Wspólna wędrówka szlakami Puszczy miała na celu nie tylko integrację środowiska szkolnego i rodzinnego uczniów, lecz także propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Na terenie szkoły odbyły się w tym dniu liczne zabawy i konkursy o charakterze sportowym np. mecz piłki nożnej, terenowy tor przeszkód, przeciąganie liny. Podczas warsztatów kulinarnych „Matematyki ze smakiem” chętni uczniowie mogli połączyć pasje kulinarne z doskonaleniem umiejętności matematycznych. Uczniowie szczególnie uzdolnieni artystycznie mieli okazję zaprezentować swoje hobby przed szerszą publicznością. Odbył się więc konkurs umiejętności gry na instrumentach muzycznych, wokalny, recytatorski, a w trakcie przeglądu małych form teatralnych wystąpili szkolni aktorzy.
Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli także popisać się swoim talentem malując murale bezpośrednio na ścianie starego budynku szkoły, które teraz stanowią oryginalną dekorację. Miał miejsce również plener malarski, podczas którego chętni uczniowie malowali farbami obrazy na sztalugach. Uczestnicy festynu mogli się delektować  wspaniałymi wypiekami, które rodzice tradycyjnie przygotowali na tę okazję, a pracownicy szkoły proponowali zdrowe soki ze świeżych owoców wyciskanych ze szkolnej sokowirówki. Dyrekcja szkoły jak zwykle zadbała o wyjątkową atmosferę pikniku, który jak co roku oddał niepowtarzalny charakter placówki otwartej na potrzeby ucznia oraz współpracę i integrację z lokalnym środowiskiem.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.