Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaka na Prawobrzeżu

16.12.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W dniu 24 listopada 2017 po raz pierwszy na Prawobrzeżu zorganizowany został „Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaka” - w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie, ukazujący talenty muzyczne i aktorskie wraz najmłodszych mieszkańców.

Organizatorem wydarzenia była Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne. W festiwalu wzięło udział osiem przedszkoli - Przedszkola Niepubliczne: „Uśmiech, „Nutka” i „Promyk” oraz Publiczne: Nr 8 „Muzyczna ósemka”, Nr 9 „Słoneczna dziewiątka”, Nr 61 „Niezapominajka”, Nr 62 „Baśniowe” i „Przedszkole Szmaragdowe” przy szkole CKS. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie dzieci, nauczycieli, jak również rodziców i mieszkańców osiedli Prawobrzeża. Dyrektor Przedszkola „Uśmiech” – Pani Joanna Kaczmarczyk - zaoferowała program artystyczny otwierający festiwal. Dziękuję za to Pani Dyrektor. Przedszkolne zespoły dziecięce z ogromnym zaangażowaniem prezentowały jedną piosenkę we własnej scenografii, aranżacji, i choreografii. Dopuszczalne były powtórzenia tytułów, ponieważ przy zmienionej reżyserii powstawał zupełnie nowy utwór, interesujący dla publiczności i JURY.

Po otwarciu Festiwalu Niepodległości dla Przedszkolaka programem artystycznym „Dzień Niepodległości” część konkursową rozpoczęła grupa „Smerfy” z Przedszkola „Uśmiech”, prezentując piosenkę „My Pierwsza Brygada” w aranżacji i z profesjonalnym akompaniamentem na scenie Pani Barbary Marcinkowskiej-Borusiak - gratulujemy. Składamy również serdeczne podziękowania nauczycielkom grupy 6-latków „Smerfy” - Pani Paulinie Mazurkiewicz i i Magdalenie Mikołajczyk.
Wzruszającą inscenizację pieśni „Rozkwitały pąki białych róż” ujrzeliśmy w wykonaniu grupy „Wilki Morskie” z PP 8 „Muzyczna ósemka”. Rozmawiając z nauczycielkami grupy: Joanną Kudlińską i Renatą Paździorą usłyszałam jak ogromne przeżycie stanowiła dla 5 i 6-letnich dzieci treść tej pieśni. Zanim rozpoczęto pracę nad inscenizacją utworu – spłynęła z dziecięcych oczu niejedna łza. Dziękujemy Paniom za to rzewne widowisko.

Dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola „Niezapominajka”, występujące w nietypowych strojach, w dynamicznej choreografii i w ciekawej scenografii z zastosowaniem kolorowych rekwizytów przedstawiły piosenkę „Serce w plecaku”. Składamy podziękowania Paniom: Barbarze Woźniak i Aleksandrze Herzberg za przygotowanie zespołu zaledwie 5-latków do wspaniałej wizualnie interpretacji tak popularnej piosenki, a szczególnie gratulujemy zaangażowania wykonawców.
Wokalne talenty usłyszeliśmy podczas występu grupy „Świerszcze” z PP 9 „Słoneczna dziewiątka”. Grupa zaledwie 5-letnich wykonawców, w tym dwójki solistów, zaprezentowała piosenkę „Dzień Niepodległości” autorstwa Pani Katarzyny Bednarek. Gratulujemy autorce utworu, i składamy podziękowania nauczycielkom dzieci, Paniom Edycie Rzepce i Annie Kubiak, życząc rozwoju małych talentów muzycznych. Przedszkole „Nutka”, też wystąpiło z piosenką z własnym tekstem: „Saga o Polsce”, autorstwa Katarzyny Gaj - gratulujemy pomysłu. Zespół utworzyły dzieci 5 i 6-latków z grupy „Zielonej” i „Fioletowej”. Na ciekawą aranżację piosenki złożył się śpiew i gra na flażoletach w wykonaniu dwóch dziewczynek. Gratuluję Pani Katarzynie Gaj, Samancie Bułgajewskiej, Monice Momot i Panu Adamowi Pietrasowi tej interpretacji utworu „Saga o Polsce”. „Serce w plecaku” cieszyło się popularnością i zabrzmiało trzykrotnie podczas festiwalu. Grupa „Plastusie” z PP 62 „Baśniowe” przedstawiła piosenkę w interesującej choreografii i z wyróżniającym się „aktorskim” zaangażowaniem grupy 6-latków: dziewczynek i „małych żołnierzy”. Gratulujemy nauczycielce - Pani Natalii Danowskiej. Małą baletnicę wśród „aktorów”, symbolizującą „Białego Orła szamoczącego się w sieci niewoli” ujrzeliśmy w interpretacji piosenki „11 Listopada” w wykonaniu grupy „Delfiny” z „Przedszkola Szmaragdowe”. Składam podziękowania Pani Annie Mardosiewicz i Annie Buth za oryginalną choreografię utworu, a przede wszystkim gratulujemy zaangażowania grupy „Delfiny”. Grupa „Promyczki” z Przedszkola „Promyk”, już jako ostatni uczestnik festiwalu - w pełnej gotowości czekała na swój występ. Dzieci z ochotą wkroczyły na scenę, i trzymając w dłoniach biało-czerwoną flagę rozpoczęły interpretację treści piosenki: „Jestem Polakiem”. Gratulujemy Paniom Joannie Gadzalińskiej i Annie Zarębskiej dynamiki w układach scenicznych podczas występu grupki 5 i 6-letnich dziewczynek i chłopców.

Podczas obrad JURY konkursowego w składzie: Gościsława Korpalska-Chabior, Samorządowa R.O. Słoneczne, Maciej Parobczy, Dyrektor CKS, Adam Skrzyniarz, Index Nieruchomości, na scenie wystąpiła przed publicznością grupa „Delfiny” z „Przedszkola Szmaragdowe” prezentując oryginalny występ artystyczny o charakterze sportowym. Symbolicznej grze małych piłkarzy przy tonach znanej piosenki Marka Torzewskiego „Do przodu Polsko” towarzyszył na ekranie teledysk prezentujący gwiazdy polskiego futbolu, z tysiącami wiwatujących kibiców i powiewającymi biało-czerwonymi flagami. Do słów refrenu piosenki „Do przodu Polsko, do boju Polsko” włączyła się obecna publiczność „Festiwalu Niepodległości dla Przedszkolaka”.
Po dynamicznym występie „małych piłkarzy” odczytany został werdykt JURY: „Ze względu na wysoki poziom wykonawców JURY postanowiło wszystkim zespołom występujących przedszkoli przyznać ex aequo PIERWSZE MIEJSCE”. Każdy z uczestników, biorących udział w „Festiwalu Niepodległości dla Przedszkolaka 2017”, otrzymał drobną nagrodę, grupom występujących zespołów przedszkolnych wręczono Dyplomy, a dla przedszkoli przekazano gry „Polak mały” wraz z potężnymi workami z klockami. Złożono podziękowanie grupie „Smerfy” z Przedszkola „Uśmiech” za program artystyczny „Dzień Niepodległości” - otwierający festiwal oraz grupie „Delfiny” z „Przedszkola Szmaragdowe” za program „Do przodu Polsko” - kończący „Festiwal Niepodległości dla Przedszkolaka 2017”.

Składam podziękowania wszystkim uczestnikom festiwalu, swym kolegom i współorganizatorom wydarzenia. Promując i pomagając uzdolnionym maluchom rozwijać talenty artystyczne - rozwijamy nasze Osiedle i naszą Polskę. Do zobaczenia na Festiwalu Niepodległości dla Przedszkolaka w 2018 roku.

 

Organizator festiwalu:
Gościsława Korpalska-Chabior
Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.