Festiwal Młodych Talentów

17.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przez cały wrzesień można zgłaszać się do konkursu muzycznego realizowanego w ramach Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia. To już ósma jego edycja. Jury przewodniczyć będzie Katarzyna Nosowska a nagrodę główną funduje wytwórnia Kayax.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości - co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Przez 7. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 1000 wykonawców z całego kraju. Wielu z nich zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącym jury jest Katarzyna Nosowska. W jury zasiądą także Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Trójka, Radio Kraków), Przemysław Thiele (Kolaboranci, Radio Szczecin) oraz przedstawiciel Kayax. Nagrodą dla zdobywcy Gran Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz dodatkowe bonusy pieniężne.

Nabór do konkursu trwa do 30 września. Przesłuchania konkursowe odbędą się 24 października w Arenie Szczecin. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas koncertu, w ramach którego wystąpią m.in. Nosowska, Fisz Emade, Pustki, Król, Łona i Webber.

Więcej informacji pod adresem: http://www.festiwalmlodychtalentow.pl/

RC

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook