Festiwal Bożonarodzeniowy

03.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szesnasta edycja Festiwalu Pieśni Bożonarodzeniowej odbyła się w SP nr 37.

Organizatorem Festiwalu jest Przedszkole Publiczne nr 62 przy ulicy Jasnej. W Festiwalu wzięły udział dzieci z wielu przedszkoli i szkół Prawobrzeża.
 
Ich opiekunki przygotowały aranżację i choreografię, a dzieci ubrane w stroje aniołów, śnieżynek, Mikołajów i pasterzy wykonywały kolędy i piosenki o tematyce Bożonarodzeniowej. Śpiewano też o oczekiwaniu na Mikołaja, na prezenty i na same święta. Nie brakowało też piosenek o zimie i śnieżkach.
 
Trzyosobowe jury nie miało łatwego zadania bo spośród kilkudziesięciu wykonawców trudno było wyołnić tego jednego, najlepszego. Wykonawcy wkładali tyle ekspresji i samozaparcia w prezentowane utwory, że tam gdzie nie starczyło nutki, nadrabiano uśmiechem lub ruchem scenicznym.
 
Jedno nie ulega wątpliwości, wygranymi są wszystkie dzieci, które zaprezentowały odwagę i wystapiły przed licznym audytorium. Im należą się słowa uznania, podobnie jak opiekunom, którzy je przygotowali do wstępów, a także organizatorom za sprawne przeprowadzenie Festiwalu. Organizatora reprezentowały dzieci z gr. IV ELFY i z gr. V PLASTUSIE. To był mile spędzony czas!
 
EL  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.