Fani motoryzacji na Prawobrzeżu

08.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nocna jazda samochodem bez celu - Szczecin to grupa, która zrzesza fanów nocnych podróży po naszym mieście. Niewielu jednak wie, że jeden z jej założycieli to mieszkaniec Prawobrzeża.

Zdjęcie jednego ze zlotów Nocnej jazdy samochodem bez celu - Szczecin. Fot. D.ave WORKS

Zdjęcie jednego ze zlotów Nocnej jazdy samochodem bez celu - Szczecin. Fot. D.ave WORKS

Rozmawiamy z Dawidem Muchackim - jednym z założycieli strony na facebooku: Nocna jazda bez celu - Szczecin:

Skąd wziął się pomysł na założenie grupy Nocna jazda samochodem bez celu - Szczecin?

- Zaczęło się od momentu, w którym powstała ogólnopolska grupa bez dopisku z nazwą miasta. Doszliśmy do wniosku, że fajnie by było zorganizować coś takiego w Szczecinie.

Jakie informacje pojawiają sie na waszym fanpejdżu?

Na naszym fanpejdżu pojawiają się zdjęcia, które wysyłają nam nasi fani ze swoich nocnych podróży po Szczecinie, pojawiają się infromacje o zlotach, które robimy dość często i zdjęcia, które sami zrobilismy.

Opisz na czym polega Wasza Nocna jazda samochodem po Szczecinie.

Organizujemy zloty z wcześniejszą zapowiedzią i spontaniczne spoty polegające na tym, że podajemy informację o nim zaledwie kilka godzin wcześniej. Na planowany zlot, który odbył się 31 grudnia przyjechało ponad 200 samochodów, na spontaniczne spoty przyjeżdża ok 40 aut. Ludzie, którzy się zjawiają są głównie fanami motoryzacji. Rozmawiamy, wymieniamy się doświadczeniami. Rzucamy hasło, że jedziemy w miasto i większość aut naszych fanów jeździ kolumną po Szczecinie, zwiedzając go zza szyby. Parkujemy w kolejnym miejscu, robimy zdjęcia i rozstajemy się. Nie łamiemy przepisów, nie przekraczamy prędkości. Baliśmy się, że niektórzy będą chcieli się pochwalić ilością koni mechanicznych i zaczną się ścigać, co mogłoby mieć zły rezultat. Jednak nasi fani okazali się bardzo kulturalnym gronem miłośników motoryzacji i potrafią się zachować na drodze.

Mieliście już jakieś nieprzyjemności z policją?

Na szczęście nie. Tylko raz pojawił sie patrol, ale nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości.

Gdzie Twoim zdaniem Szczecin jest najpiękniejszy nocą?

Wały Chrobrego są pięknym miejscem skąd widać nowe bulwary. Cały Szczecin nocą cieszy oko.

Wasz fanpejdż zasłynął już z pewnej historii związanej z Wałami Chrobrego. Czy mógłbyś przybliżyć tę sytuację?

Wrzuciliśmy na stronę zdjęcie z sesji fotograficznej. Na zdjęciu samochód stoi w miejscu, gdzie jest zakaz wjazdu pojazdom nieuprzywilejowanym. Auto wjechało tam dosłownie na chwilę, nie spowodowało to żadnych szkód. Niestety niektórzy odebrali to w sposób, którego się nie spodziewaliśmy. Zdjęcie się spodobało, ale nie to, że samochód tam wjechał. Wyszła spora afera, zdjęcie trafiło na kilka portali dziennikarskich.

Jakie imprezy zorganizowane przez was zagoszczą w kalendarzu w najbliższej przyszłości?

Planujemy imprezę na rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego w kwietniu. Podjęliśmy współpracę z pewnym klubem muzycznym, jesteśmy w trakcie załatwiania różnych atrakcji, szukania sponsorów do organizacji i poszukujemy nadal miejsca. Myślę, że takiej imprezy motoryzacyjnej jeszcze nie było. Przed nią mamy zamiar zorganizować jeszcze kilka mniejszych spontanicznych zlotów.

Wszystkich fanów motoryzacji zapraszamy do odwiedzenia strony Nocna jazda bez celu - Szczecin: https://www.facebook.com/nocnajazdaszczecin?fref=ts

Rozmawiał: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Zdjęcie jednego ze zlotów Nocnej jazdy samochodem bez celu - Szczecin. Fot. D.ave WORKS

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook