Ekoporty i lasy miejskie

20.04.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Do lasów miejskich wstęp wolny, ale…

Po lesie można się oruszać bez maseczki, jednak na leśnych parkingach trzeba mieć maseczkę nałożoną na twarz. W lesie obowiązuje też zachowanie odległości pomiędzy osobami minimum 2 metry. Nie wolno spacerować trzymając się za ręce. Podobne zasady obowiązują przy odwiedzaniu cemnatrzy komunalnych. Od poniedziałku, aż do odwołania zmieni się system pracy Ekoportów. Do dyspozycji mieszkańców będą Ekoporty: przy ulicy Leszczynowej, ulicy Arkońskiej oraz Taczaka. Odpady można do nich przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19, w soboty od 9 do 15. Pozostałe Ekoporty będą nieczynne. Do odwołania zamknięty zostaje również kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka. Przez najbliższy czas nie będzie więc można korzystać z kortów do tenisa, kortów do badmintona, miejsc do grillowania, placu zabaw, siłowni pod chmurką czy boisk do plażowej piłki siatkowej.
 
Od poniedziałku w lasach miejskich wstrzymana do odwołania zostaje sprzedaż drewna. Zgłoszenia drzew zagrażających bezpieczeństwu w lasach miejskich można zgłaszać telefonicznie u leśników: Anity Wasiuk (leśnictwo Dąbie – 723 578 431) oraz Krzysztofa Matuszaka (leśnictwo Głębokie – 519 854 379) lub też mailowo anita.wasiuk@zuk.szczecin.pl
 
W związku z zaleceniami dot. walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że od 13 marca (od piątku) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie do odwołania pozostanie zamknięte dla odwiedzających. Praca w Schronisku związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką zwierząt, pozostaje bez zmian. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny pod nr 91-487 02 81 w godz. 8.00-16.00. Proces adopcyjny NIE JEST wstrzymany. Będzie jednak odbywać się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny.
   W lasach zabronione jest palenie ognisk i urządzanie grilla. Nadal zamknięte są place zabaw. 

 EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook