Dziewczyna z pociągu

05.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ten film to chyba najbardziej oczekiwana premiera tej jesieni. Czekają może nie tyle krytycy filmowi, co całe rzesze wiernych fanek, które pokochały bestsellerową powieść Pauli Hawkins, której film jest adaptacją. Po wielu miesiącach czekania, wreszcie możemy zobaczyć bohaterów pasjonującego thrillera na ekranie i porównać aktorów z literackimi pierwowzorami.

Główną bohaterką obrazu jest młoda kobieta o imieniu Rachel (Emily Blunt), mieszkająca na przedmieściach Nowego Jorku. Choć Rachel straciła pracę, a jej życie osobiste jest w rozsypce, nadal stara się codziennie podróżować do Nowego Jorku. Spoglądanie przez okno pociągu i wyobrażanie sobie tego, jak wygląda normalne, spokojne życie ludzi w mijanych domach, działa na walczącą z alkoholizmem Rachel kojąco. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika Megan (Haley Bennett), nieznajoma, którą Rachel widywała niemal codziennie z pociągu, nasza bohaterka postanawia pomóc policji w odnalezieniu sprawcy tego zniknięcia. Rachel coś widziała, a w noc zniknięcia (Porwania? Zabójstwa?) była w okolicy domu Megan. Jedyny problem polega na tym, że nie do końca pamięta co się tam wydarzyło, gdyż była pod wpływem alkoholu.

Dziewczyna z pociągu to wciągająca fabuła, zmuszająca widza do tego, by tak jak Rachel, snuł ciągłe domysły i dokopywał się do prawdy. A nie jest to łatwe, gdyż ciągle pojawiają się nowe wątki i postaci w tej sprawie. Czy Megan uprowadził lub zabił zazdrosny mąż, kochanek, a może zawistna sąsiadka lub sama Rachel, która tego nie pamięta?
 
Warto wybrać się do kina nie tylko dla przeżycia po raz kolejny tej opowieści (jeśli już ją znamy), ale też dla grupy znakomitych aktorów grających w filmie. Dziewczyna z pociągu to triumf rewelacyjnej Emily Blunt, grającej wbrew swym warunkom (czytelnicy zapewne pamiętają, że powieściowa Rachel była gruba i zaniedbana, a to nie kojarzy się z piękną aktorką). Znakomicie wypadają na ekranie także Luke Evans i Justin Theroux, a także Haley Bennett w roli tajemniczej Megan. Dzięki tym artystom, film trzyma w napięciu do samego końca, nawet jeśli już wiemy jaki będzie finał.
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook