Dzień biało-czerwony w SP nr 59

19.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie walki by bronić państwa polskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 postanowili uczcić to święto organizacją w dniach 4–8 listopada 2013 roku dni biało–czerwonych.

Pierwszego dnia byliśmy wymalowani i ubrani w stroje w barwach narodowych. Kolejnego dnia nasza szkoła rozbrzmiewała Mazurkiem Dąbrowskiego. Pani Anna Jasińska, nauczycielka historii, zorganizowała konkurs wiedzy o naszym hymnie. Następnego dnia wykonywaliśmy kotyliony biało–czerwone. Podsumowaniem obchodów święta Niepodległości były przygotowane przez uczniów i nauczycieli apele, na których rozbrzmiewały pieśni patriotyczne i żołnierskie. Dzięki finansowemu wsparciu Rady Osiedla Bukowe–Klęskowo, za które serdecznie dziękujemy, zakupiono nagrody i słodkie upominki dla uczniów i wychowawców.

Na zakończenie obchodów 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem Niepodległości razem z władzami miasta i innymi szkołami.

Dni biało–czerwone były autentyczną lekcją patriotyzmu, opartą na poszanowaniu symboli narodowych.


Anna Jasińska

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (35.175.191.103). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.