Dzień Matki

26.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
26 maja obchodzimy Dzień Matki l fot. www.dziennikzachodni.pl

Jak co roku, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Skąd wzięło się to święto i jakimi prezentami obdarowujemy swoje rodzicielki?

Początki tego święta sięgają starożytności. Już wtedy kultem otoczona były matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj obchodzenia tego dnia powrócił później dopiero w siedemnastym wieku. Wtedy to w Anglii widniała – niedziela u matki – oznaczało to początkowo wizytę w katedrze. W Polsce Dzień Matki pierwszy raz obchodzono w 1914 roku, w Krakowie.

Święto to znane jest w 40 krajach na świecie. Dzień jego obchodzenia nie jest jednak taki sam, w Norwegii np. jest to druga niedziela lutego, w Indonezji zaś, 22 grudnia. Co ciekawe jedynie w Polsce to święto obchodzone jest 26 maja, w innych krajach jest to przeważnie druga niedziela tego samego miesiąca.

Jakie prezenty dla swoich matek szykują mieszkańcy Prawobrzeża?

Marek (17l.) Bukowe - Ja niestety nie będę oryginalny, mam zamiar w niedziele pójść do kwiaciarni po symbolicznego kwiatka.

Przemek (22l.) Majowe – W tym roku chcę zaskoczyć swoją mamę, wzorem najmłodszych lat mam zamiar narysować jej laurkę. Mam nadzieję, że mi się uda.

Elżbieta (27l.) Żydowce – Moja mama nie jest już pierwszej młodości. Chce się nią jak najlepiej zaopiekować więc kupie jej rzeczy z dużą ilością witamin: warzywa czy owoce.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

26 maja obchodzimy Dzień Matki l fot. www.dziennikzachodni.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.