Dwór szuka nabywcy

09.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zielony Dwór” czyli budynek po nieistniejącym Domu Dziecka w Zdrojach ma być sprzedany.

To oficjalna informacja miasta w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych. Kompleks od ponad dwóch lat stoi pusty. Nie jest w najlepszym stanie. Dokonany wiele lat temu remont (wymiana okien, rynien, poprawa ogrzewania) były ostatnią inwestycją w tym obiekcie. W dodatku nadal są widoczne ślady po pożarze jaki miał miejsce w latach 90-tych. Roczne utrzymanie pustostanu – ochrona, ogrzewanie, konserwacja – kosztuje miasto 130 tysięcy złotych.
 
Przedmiotem oferty ma być sam budynek wraz z kilkuhektarowym parkiem. Z odpowiedzi na interpelację wynika, że przetarg będzie ogłoszony jeszcze w tym roku. Zgodę na sprzedaż „Zielonego Dworu” muszą wyrazić radni RM, którzy uchwałą mają upoważnić prezydenta do takich działań. Całość warta jest około 4,5mln złotych.
 
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zawiera zapisy dopuszczające w tym miejscu utworzenie szkoły, domu pomocy społecznej czy przychodni. Każda z tych adaptacji budynku wymaga sporych nakładów. Większość działań trzeba będzie konsultować z konserwatorem zabytków, gdyż budynek jest pod jego nadzorem.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.