Drobimex inwestuje i zatrudnia

18.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Firma Drobimex konsekwentnie prowadzi inwestycje, które służą rozwojowi i umocnieniu pozycji na rynku.

W najbliższych dwóch latach, Drobimex przeznaczy na rozbudowę 40mln złotych. W Dąbiu zostanie rozbudowana ubojnia, a w Goleniowie zakład produkcji wędlin.

   Już ten rok przebiegał pod znakiem inwestycji. W zakładzie produkcyjnym w Dąbiu oddano do użytku nową linię do pakowania elementów kurczaka. Trwa również przebudowa rampy przyjęcia pojemników (myjnia), oraz prowadzone są prace projektowe, mające na celu zmiany sposobu schładzania kurcząt. W przyszłym roku rozpoczną się także prace budowlane związane z rozbudową tego zakładu. Duże środki zostaną przeznaczone na zakup nowych maszyn i urządzeń. Już dziś Drobimex prowadzi negocjacje z dostawcami maszyn. Z kolei w zakładzie w Goleniowie powstanie nowa linia plasterkowania i pakowania wędlin - na zakup nowych maszyn firma przeznaczy ok. 12mln zł. Łączny nakład inwestycyjny na  rozbudowę i modernizację obu zakładów wyniesie aż 40mln zł. W ciągu najbliższych lat firma planuje zwiększenie uboju z ok. 105 tysięcy do 160 tysięcy sztuk kurcząt dziennie.

   W 2013 roku Drobimex rozpoczął współpracę z kolejnymi sieciami handlowymi na terenie całej Polski. Całkowity obrót spółki w roku gospodarczym wyniósł prawie 450mln zł, z czego ponad 350mln zł stanowi przychód ze sprzedaży mięsa i wędlin. Odnotowano wzrost o 3,6% w stosunku do roku poprzedniego. To efekt sprzedaży ponad 40 tysięcy ton mięsa i wędlin. Wyraźny wzrost sprzedaży, widać w zakresie wędlin plasterkowanych. Dziś firma sprzedaje ok. 90 ton takich produktów miesięcznie.

   Drobimex jest pierwszą firmą z tej branży w Poslce, która rozpoczęła wprowadzanie na rynek wędlin drobiowych bezglutenowych. Aż 11 wyrobów Drobimexu uzyskało certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Wyroby oznaczone są znakiem „przekreślonego kłosa” - powszechnego w Europie i na świecie (m.in. USA, Australia) symbolu gwarancji bezpieczeństwa dla osób na diecie bezglutenowej. Tak oznaczona jest szynka delikatesowa z kurcząt, kiełbasa krakowska, kiełbasa z fileta, polędwica i  parówki z filetem, drobisiowe paróweczki, drobisiowe parówki, skrzydła wędzone, filet wędzony i ćwiartka wędzona. Warto dodać, że Drobimex jest pierwszym producentem bezglutenowych parówek. Wzrosła także sprzedaż mięsa Drobimexu do restauracji KFC – spółka dostarcza mięso do tej sieci nie tylko w Polsce, ale również w Anglii, Francji, Danii i na Maltę. Od roku firma dostarcza świeże mięso do restauracji KFC w Pradze.

   Prezes Drobimexu Klaus Roppel zapowiedział, że w związku z inwestycjami przewiduje zwiększenie zatrudnienia, które od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie 680 osób. Firma w Dąbiu jest dziś największym pracodawcą na Prawobrzeżu.  

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.