Drobimex inwestuje

30.09.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dużą halę do ubpju i schładzania kurcząt oddała dziś do użytku Spółka Drobimex w Szczecinie Dąbiu.

Jest ona wyposażona w najnowocześniejszą w Polsce linię technologiczną schładzania kurcząt. To kolejny element inwestycji po oddanej wiosną tego roku hali produkcyjnej w Goleniowie. Koszt całości projektu to 100mln złotych, co jest największą inwestycją w historii zakładu.

To nie koniec inwestycji, bo na terenie szczecińskiego zakładu trwa również budowa mroźni, części produkcyjnej oraz części magazynowej. Dzięki inwestycji w Szczecinie oraz otwartej wiosną tego roku hali w Goleniowie, Drobimex zwiększy wydajność produkcji, co pozwoli spółce wzmocnić pozycję producenta na rynku polskim oraz jako dostawcy na rynku europejskim. Na otwarcie nowej hali, przybył Peter Wesjohann, właściciel grupy PHW, do której należy Drobimex. – Nowa schładzalnia kurcząt Drobimexu to inwestycja w jakość, to inwestycja, która jest oknem na świat. Jej budowa wymagała wiele wysiłku i nakładów finansowych, ale dzięki temu Drobimex ma najnowocześniejszą technologię schładzania spośród obecnych dostępnie na rynku – powiedział Peter Wesjohann.

Nowa hala to dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 3tys. metrów kwadratowych. Umożliwia ubój i schłodzenie do 180 tysiecy sztuk kurcząt na dobę. Technologia jest tak pomyślana, że chłodzenie odbywa się zimnym powietrzem, które nie dociera do podłogi hali by nie wprowadzać żadnych zanieczyszczeń. Wszystkie instalacje i kable są w podsufitce, co oznacza, że podłoga hali jest absolutnie czysta i bez żadnych instalacji. Zalety nowej hali omówił Klaus Roppel ;prezes Drobimexu.

Na uroczystym oddaniu hali obecni byli także zastępca prezydenta miasta Piotr Mync i marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Byli przedstawiciele banku i firm, z którymi współpracuje Drobimex. Byłi też hodowcy i producenci drobiu.

Na zdjęciu zbiorowym stoją od lewej:

Peter Wesjohann - właściciel grupy PHW; Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Klaus Roppel - prezes Drobimexu, Dariusz Szulc - członek zarządu firmy Drobimex.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.