Doznakowanie nic nie pomaga

27.08.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nasz artykuł o łamaniu zakazu wjazdu ciężarówek na jeden z mostów na rzece Płoni, wywołał spory odzew.

Czytelnicy potwierdzają, że dziennie przejeżdża tędy kilkadziesiąt takich drogowych potworów, których kierowcy choć legitymują się prawem jazdy tak zwaną „jedynką”, dają popis wyjątkowego chamstwa i tupetu łamiąc zakazy! W odzewie na nasz artykuł ZDiTM dokonał dodatkowego oznakowania już przed skrzyżowaniem ulicy Emilii Gierczak z Anieli Krzywoń, ustawiono tablicę informacyjną o zmianie organizacji ruchu za tym skrzyżowaniem. Jednak „miszczowie” kierownicy po chamsku i zupełnie bezkarnie łamią wszelkie przepisy i jeżdżą jak im się podoba. Dziwi, dlaczego policja nie egzekwuje obowiązującego prawa i nie kara kierowców tak bezczelnie łamiących przepisy?
 
Skontaktowaliśmy się z zarządcą drogi czyli Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego, gdziie przyznano nam rację i „doznakowano” drogę.  Cóż z tego skoro nikt nie przestrzega obowiązującej od lat organizacji zakazującej jazdy tak wielkim ciężarówkom po moście, a kierowcy nadal łamią przepisy. Aż się prosi by patrol drogówki wręczył kilka słonych mandatów, a wieść rozejdzie się natychmiast w eterze poprzez CB i odważni szybko spokornieją. Nie ma innej rady na tych „miszczów", a działać trzeba bo stan przepraw mostowych pogarsza się z każdym rokiem. Jakiś czas temu pisaliśmy o odchylającym się od pionu zachodniego przyczółku mostu na Płoni w ulicy Przestrzennej. Niestety, tu także mimo zakazu nader często zdarza się, że potężne ciężarówki jakdą za nic mając obowiązujące przepisy.
 
Policja ma szansę wykazać się aktywnością. W imię naszego wspólnego bezpieczeństwa i ukrócenia szowinizmu chamskich kierowców, których uprawnienia do prowadzenia dużych pojazdów powinny chyba być zweryfikowane. Jeśli kierowca z tzw. jedynką nie widzi znaków zakazu, to co w ogóle widzi? Aktywnością winna się też wykazać miejscowa rada osiedla, która powinna sporządzić pisemny wniosek o nasilenie kontroli ruchu w tym miejscu, bo czasy są takie, że jak na coś nie ma „papieru”, nie ma też tematu.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.