Doznakować Przestrzenną!

20.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W poniedziałek około 11,00 na skrzyżowaniu ulicy Przestrzennej z Eskadrową doszło do wypadku.

Autobus 807 zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala – jedna z nich z urazem do Zdunowa.
 
W zasadzie tylko kwestią czasu było, kiedy dojdzie do poważniejszej kolizji w tym miejscu. Wszystko z powodu zmiany organizacji ruchu i podporządkowania ulicy Przestrzennej względem ulicy Eskadrowej. Teraz jest tak jak przed oddaniem Mostu Pionierów, czyli pojazdy jadące Przestrzenną muszą przepuścić pojazdy jadące Eskadrową. Wszystko po to, by usprawnić wyjazd z tymczasowej pętli autobusowej Eskadrowa.  
 
Niestey, oznakowanie tej sytuacji jest dość problematyczne. Znaki są mało widoczne, a jazda „na pamięć” przyniosła takie skutki jak opisane wyżej zdarzenie.
Dlatego postulujemy by „doznakować” to skrzyżowanie, i jako przykład reprodukujemy zdjęcie wykonawcy takich oznakowań poziomych. Tego znaku nie sposób nie zauważyć!
 
Być może postawienie kilku słupków z migającym pomarańczowym światłem ostrzegawczym byłoby najskuteczniejsze, ale zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie nie jest tanie. Może więc najprostszym sposobem czyli poprzez wymalowanie ozkankowania poziomego uda się rozwiązać problem.
 
Ponownie apelujemy do jadących z kierunku Dąbia; Przestrzenna jest teraz ulicą podporządkowaną i koniecznie trzeba zachować ostrożność na tym ruchliwym skrzyżowaniu. Będąc na Przestrzennej NIE masz już pierwszeństwa!
 
Jedn znak (foto ZDiTM) to zdecydowanie za mało!
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.