Doświetlili przejścia

01.02.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W grudniu pisaliśmy o planach doświetlenia kilku niebezpiecznych przejść dla pieszych.

Właśnie zakończył się montaż naświetlaczy nad najbardziej niebezpiecznymi przejsciami. Zdecydowanie jaśniej zrobiło się na 9 przejściach dla pieszych. Zakończyły się prace związane w montażem specjalnych naświetlaczy LED w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Teraz przejście na drugą stronę jezdni jest bardziej komfortowe, a sytuacji zagrażających życiu pieszych będzie dużo mniej. W ramach programu poprawy bezpieczeństwa wykonane zostało dodatkowego oświetlenie przejść dla pieszych poprzez zastosowanie naświetlaczy LED o odpowiedniej barwie i ustawieniu światła.

ZDiTM wspólnie z Policją i Strażą miejską wytypował miejsca szczególnie niebezpieczne i to tam pojawiły się elementy tak dobrane i ukierunkowane, aby wytworzyć pozytywowy kontrast jasnej sylwetki pieszego na tle ciemniejszej jezdni. Układ oświetlenia jest specjalnie zaprojektowany dla każdego miejsca, dzięki temu uzyskany został efekt silnie rozjaśnionego pasa wokół przejścia, co zwraca szczególną uwagę kierowców. Żeby uniknąć olśnienia zmotoryzowanych zastosowane są specjalne oprawy o asymetrycznym rozesłaniu strumienia świetlnego.

Na Prawobrzeżu dodatkowe oświetlenie pojawiło się na następujących przejściach: Goleniowska – Goplańska, Anieli Krzywoń – Miernicza, Batalionów Chłopskich – Żołędziowa, Metalowa – Walczaka. Wykonawcą jest firma Enea Oświetlenie Sp. z o.o., a koszt tego zadania to 153 tysiące złotych.

Bel

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook