Dookoła Zalewu

09.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Za nami drugi szczeciński turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Uczestnicy ultramaratonu wystartowali z Łasztowni wcześnie rano i pokonali około 250 kilometrów jadąc przez Meklemburgię - Pomorze Przednie w Niemczech oraz Pomorze Zachodnie w Polsce. Zawodnicy starowali w grupach 10 osobowych. Kolarze mieli limit czasowy 17 godzin na pokonanie dystansu i wszyscy, którzy ukończyli zawody zmieścili się w wymaganym czasie. Ultramaraton sędziowali sędziowie z Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego. Zawody wygrał Piotr Kozłowski, a wśród pań najlepsza była Agata Walkowiak. Wyścig odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina – Piotr Krzystka.

Organizatorzy do startu w zawodach zaprosili zarówno regularnie trenujących kolarzy jak i rowerzystów dla których była to pierwsza w życiu okazja do przekroczenia magicznej granicy 200 km. Wśród zawodników byli nie tylko mieszkańcy Pomorza Zachodniego, ale także goście z innych części Polski, a także obywatele Niemiec i Ukrainy.  Zawody miały na celu popularyzację kolarstwa oraz turystyki rowerowej, ale przede wszystkim promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus jest organizatorem największych wydarzeń turystyki rowerowej organizowanych na Pomorzu Zachodnim i dotychczas skupiał się przede wszystkim na turystyce oraz działalności edukacyjnej i charytatywnej. Klub organizuje co roku m.in. dwudniowy rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który w tym roku zgromadził ponad 400 miłośników turystyki rowerowej z Pomorza Zachodniego, Śląska, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz innych regionów Polski. Gryfus jest organizatorem wielu rajdów rodzinnych w których uczestniczy każdorazowo kilkuset miłośników jazdy na dwóch kółkach (od najmłodszych po najstarszych). Szczeciński klub we współpracy z policją i ratownikami medycznymi prowadzi szkolenia i działania edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa oraz bardziej świadome uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym. Gryfus organizuje także akcje charytatywne oraz co roku włącza się w ogólnopolskie akcje charytatywne takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Szlachetna Paczka.

Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Partnerem wydarzenia byli: Województwo Zachodniopomorskie oraz Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, dlatego start, meta i dekoracja zawodów odbyły się na Łasztowni. Uroczystej dekoracji zwycięzców zawodów dokonał Sebastian Gulka – dyrektor generalny DGS Poland.

 

 Foto Szczeciński Klub Rowerowy. 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.