Dom kultury coraz bliżej

24.05.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

widać zarys przyszłego domu kultury w Podjuchach.

Przy ul. Krzemiennej i Sąsiedzkiej w Podjuchach budowane jest Centrum Aktywności Lokalnej czyli osiedlowy dom kultury. Ma integrować mieszkańców osiedla i być miejscem, w którym tętnić będzie życie kulturalne, sportowe i edukacyjne. Inwestycje realizuje TBS Prawobrzeże Budowa Centrum jest już zaawansowana. Wykonano stan surowy budynku, dach, sieci i przyłącze zewnętrzne. Trwają prace związane z montażem okien, układaniem instalacji elektrycznej i sanitarnej. Wykonywane są także podbudowy pod parkingi oraz chodniki. Całość ma być zakończona jesienią tego roku.Inwestycję w imieniu miasta realizuje TBS Prawobrzeże. Teren wokół także będzie zagospodarowany. Na zewnątrz znajdzie się scena z miejscami do siedzenia dla ok. 100 osób, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, ogródek kawiarniany itp. CAL w Podjuchach to według miesięcznika Architektura Murator jedna z jedenastu najbardziej oczekiwanych inwestycji w 2019 roku w Polsce.                                                                                                                                                

Całość ma być zakończona jesienią tego roku.Inwestycję w imieniu miasta realizuje TBS Prawobrzeże. W sierpniu 2018 r. spółka przekazała plac budowy firmie EXPERT z Dolic. Budowa CAL wraz zagospodarowaniem terenu  kosztuje ok 10 mln zł.  Dzięki Centrum mieszkańcy w różnym wieku będą mieli przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Odbywać się tam będą wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne. W CAL znajdą się m.in: scena kameralna z widownią na 200 osób,  pracownie tematyczne (muzyczna, plastyczna, tańca i baletu), sala gimnastyczna, sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe, przestrzeń gastronomiczna wraz z kawiarenką.

Teren wokół także będzie zagospodarowany. Na zewnątrz znajdzie się scena z miejscami do siedzenia dla ok. 100 osób, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, ogródek kawiarniany itp. CAL w Podjuchach to według miesięcznika Architektura Murator jedna z jedenastu najbardziej oczekiwanych inwestycji w 2019 roku w Polsce.

Znalazła się wśród takich projektów jak m.in.: Nowa Rotunda w Warszawie, Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu czy Zespół biurowy Nowy Targ we Wrocławiu. Szczeciński obiekt zaprojektowała wrocławska pracownia Grid Architekci. CAL powstaje według opracowania wyłonionego w konkursie, który zorganizowało TBS Prawobrzeże przy udziale szczecińskiego oddziału SARP. Jesienią zapowiedziano otwarcie, będziemy.

 

EL 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook