Dom Dziennego Pobytu powstanie w Zdrojach

23.03.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dokładnie rok temu na naszych łamach podaliśmy informację o zamiarze uruchomienia pierwszego na Prawobrzeżu Domu Dziennego Pobytu dla seniorów.

Dom Dziennego Pobytu powstanie w Zdrojach w lokalu przy ulicy Młodzieży Polskiej. Miasto wyremontuje lokal i dostosuje go do potrzeb DDPS i Klubu Seniora. Jak potwierdził Marcin Nieradka rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, siedziba DDP będzie mieć 200 m.kw. i ma się stać miejscem przeznaczonym do rozwoju, pomocy i spotkań osób w podeszłym wieku. Będzie sala rehabilitacyjna, sala do zajęć muzycznych i ruchowych. Uczestnicy zajęć będą objęci opieką medyczną.   
 
Obecnie toczą się procedury przetargowe, które zwieńczy rozstrzygnięcie przetargu. Jak się szacuje, prace budowalne powinny ruszyć w sierpniu. Dom ma być dostępny pod koniec tego roku. Tym samym – wprawdzie z opóźnieniem, ale miasto spełnia zapowiedź powołania czwartego w mieście, a  pierwszego na Prawobrzeżu DDP. Miejsce jest dobrze skomunikowane i tylko od samych seniorów zależeć będzie czy zechcą skorzystać z tej nowej po prawej stronie miasta oferty.
 
Bel
 


  
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook