Dokończyli chodnik

24.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Gotowy jest już chodnik wzdłuż ulicy Goleniowskiej.

Dwustumetrowy odcinek jest już gotowy do użytku. Miesiąc od rozpoczęcia prac, firma uporała się z zadaniem. Oprócz chodnika, ułożono też z kostki brukowej wjazd do posesji do numeru 52-54. Tym samym powstało bezpieczne dojście z kierunku ulicy Warmińskiej, Góralskiej, Uznamskiej, Nowogardzkiej  i Bośniackiej, do pętli autobusowej przy ulicy Goplańskiej.
 
Budowa chodnika była zadaniem wyznaczonym przez miejscową radę osiedla w ramach przyznawanych corocznie kwot na tzw. małe inwestycje osiedlowe. Przez dziesiątki lat mieszkańcy chodzili poboczem ruchliwej jezdni, lub wydeptaną wśród zarośli ścieżką. Było to bardzo niebezpieczne i wiązało się z ogromnym ryzykiem. Teraz można spokojnie bez topienia się w błocie czy narażnia się na potrącenie przez auto, by przejść do przystanku autobusowego.
 
Z inwestycji pozostało około 50 tysięcy złotych, które Rada postanowiła przeznaczyć na kolejny plac zabaw. Ruszyły już procedury przetargowe i jeszcze w tym roku taki plac powinien się pojawić na terenie MOK, pomiędzy ulicą Goleniowską a Goplańską. Tym samym będzie to pierwszy z prawdziwego zdarzenia plac zabaw w tym rejonie osiedla. Gratulujemy Radzie pomysłu i życzymy dalszych naprawdę trafionych inwestycji w zaniedbanym Dąbiu.
 
EL
    

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.