Dogadali się ws. płac

05.06.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przesłał mediom komunikat o zakończeniu sporu w spółkach komunikacyjnych miasta Szczecina.

Zawarte porozumienie oddala groźbę radykalniejszych działań ze strony kierowców i motorniczych, do strajku włącznie. Zakończył się spór zbiorowy pomiędzy spółkami Tramwaje Szczecińskie Spółka z.o.o., SPA „Klonowica” i SPA „Dąbie”, a związkami zawodowymi funkcjonującymi w tych firmach. Spółki zawarły porozumienie ze związkami. Strony przyjęły, że uzgodnienia dotyczące wprowadzenia podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników (zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas określony i nieokreślony) poszczególnych spółek będą realizowane etapami w kolejnych kwartałach roku. Porozumienie dotyczy łącznie około 1200 osób.

I etap - wzrost wynagrodzeń w wysokości 110 zł brutto od 1 marca br., II etap – 110 zł brutto od 1 wrześni br.a, III etap - 150 zł brutto od 1 stycznia 2018.  

Gmina Miasto Szczecin, jedyny udziałowiec spółek, zobowiązała się do zagwarantowania środków finansowych zapewniających pokrycie pełnych kosztów związanych z wprowadzeniem porozumienia.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook