Dodatkowe miliony na SP 59

05.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozbudowa szkoły przy ulicy Dąbskiej będzie dodatkowo kosztować około dwóch milionów złotych.

Wszystko z powodu braku właściwego nadzoru ze strony inwestora. Kolejne miliony pójdą na przebudowę sali gimnastycznej w Płoni, która choć ma zaledwie kilkanaście lat, już „wymaga” pięciu milionów złotych. To kolejna inwestycja w roku wyborczym załatwiona dla matecznika wyborczego tamtejszego radnego…

Radni z komisji oświaty Rady Miasta nie kryli oburzenia w związku ze skandalem związanym ze złą dokumentacją przedłożoną przez byłego projektanta dla Szkoły Podstawowej nr 59. Zastanawiali się kto powinien za to odpowiedzieć, i dlaczego w wyniku błędu miejskiego urzędnika, ma za to teraz płacić miejska kasa? Wiele szkół czeka na pilne i konieczne bo z nakazu SANEPIDu remonty, ale brakuje pieniędzy, gdy tymczasem trzeba wyłożyć dodatkowe kwoty na niekończące się inwestycje. Kolejnym takim przykładem jest budowa Centrum Żeglarskiego w Dąbiu, ale tak naprawdę nikt do końca nie wie ile na ten cel potrzeba pieniędzy.  

Radni byli zdumieni, że 5mln zł przeznaczono na przebudowę sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 11 w Płoni. Sala została wybudowana pod koniec lat 90 jest więc praktycznie nowa. Mamy też wykaz szkół, w których będą budowane bądź remontowane boiska: SP37, SP23, SP41, ZSO1, II LO, IV LO, CKS, ZS5 i ZS7.

Radni nie kryli też oburzenia z powodu ignorowania posiedzeń komisji oświaty przez dyrektor wydziału oświaty, która nie pojawia się mimo zaproszeń. Radni postanowili złożyć skargę do prezydenta. Postanowili też zadać pytanie, czym kierował się wydział oświaty przyjmując na ten rok takie priorytety w wydatkach tego wydziału.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.