Doczekali się ronda

23.11.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Już drugi rok mieszkańcy Zdrojów czekają na rondo, które ma poprawić płynność i bezpieczeństwo na dość ruchliwym skrzyżowaniu.

Dotyczy to skrzyżowania ulic Piechoty, Sanatoryjnej i Walecznych. Pisaliśmy o tym na naszych łamach, ale początkowy zapał i zapowiedzi rychłego wprowadzenia nowej organizacji ruchu, mocno osłabły i dopiero teraz miasto ponownie zapowiada realizację projektu. Już od piątku 24 listopada będzie tu nowa organizacja w postaci ruchu okrężnego. Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje wprowadzenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Piechoty i ul. Sanatoryjną w Szczecinie. Na wskazanym skrzyżowaniu powstanie mini-rondo o średnicy 6 metrów, z wysepką najazdową w postaci żółtego pola.

Ważnym aspektem nowej organizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych m.in. poprzez wprowadzenie azylów dla pieszych w ciągu ul. Sanatoryjnej i Walecznych. Czasowa organizacja zostanie wprowadzona na okres 3-6 miesięcy, podczas których prowadzone będą okresowe badania płynności ruchu, na podstawie których zapadną decyzje co do dalszego jej funkcjonowania. Projekt zmian w tym miejscu powstał na wniosek samorządowej Rady Osiedla Zdroje, złożony dwa lata temu.

EL

 

 Foto ZDiTM

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.