Do szkoły!

02.09.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

2 września br. rozpocznie się nowy roku szkolny. Tego dnia w Szczecinie naukę zacznie ok. 12 000 przedszkolaków i ponad 44 000 uczniów.

Po upalnym lecie i (mamy nadzieję) udanych wakacjach czas na powrót do szkoły. Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w XVI LO na Pomorzanach. Jednym z największych wyzwań, z którym dotychczas musiał się zmierzyć Szczecin było przeprowadzenie procesu naboru do szkół „podwójnego rocznika”. Dzięki temu, że szczecińskie szkoły średnie jeszcze do ubiegłego roku szkolnego, w wielu przypadkach funkcjonowały w zespołach z gimnazjami możliwe było zapewnienie wystarczającej liczby miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Nie obyło się jednak bez rozbudowy istniejącej bazy oświatowej, jak chociażby w przypadku II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I. 

Na tym jednak nie koniec nowości, bo aż 1000 nowych miejsc czeka też na szczecińskie przedszkolaki. Nowe placówki, które znajdują się przy ul. F. Gila, Unisławy, Wołogoskiej i Hożej są w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców. Nowoczesna i przyjazna dzieciom architektura, przestronne i bezpieczne w pełni wyposażone sale oraz bogate zaplecze socjalne i sanitarne z całą pewnością przypadną do gustu zarówno przedszkolakom, jak i ich rodzicom. Koszt zrealizowania czterech inwestycji , o których mowa powyżej to ponad 59 mln zł.

Informacje liczbowe na temat roku szkolnego 2019/2020 w Szczecinie:

48 – liczba szkół podstawowych

778 – liczba uczniów w branżowych szkołach I stopnia

6 394 – liczba uczniów w technikach

8 286 – liczba uczniów w liceach ogólnokształcących

28 930 – liczba uczniów w szkołach podstawowych

Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy by ten rok szkolny przyniósł wszystkim same sukcesy.

EL

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.