Dni Teatru w SP nr 59

06.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Szkolne Dni Teatru, które na stałe wpisały się w tradycję naszej placówki. Tegoroczne obchody zostały zapoczątkowane wyjazdem klas 0 - 3 do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienia : „Calineczka” i „Pinokio”. Każda z klas przygotowała plakat informujący o wystawianej sztuce, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona baśń, bajka, legenda”. W tym roku niespodzianką była nowa formuła przedstawień, gdyż jedną sztukę musieli wspólnie przygotować uczniowie z jednego poziomu nauczania. Jednak ta forma , może trudniejsza , pozytywnie wpłynęła na integrację klas, umiejętność współpracy i poczucie odpowiedzialności za efekt końcowy.

 Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę o teatrze, postaciach z bajek, baśni czy legend podczas rozwiązywania zagadek słownych i muzycznych.

Natomiast uczniowie z  klas IV – VI realizowali edukację teatralną etapowo od początku roku, uczestnicząc np. w wyjeździe do siedziby Szczecińskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki na warsztaty teatralne lub biorąc aktywny udział w warsztatach teatralnych prowadzonych na terenie szkoły przez aktorów Teatru Polskiego. Te wszystkie działania miały swój dodatni wpływ na przygotowania uczniów do Dni Teatru. Umiejętności i wiedza wyniesiona z warsztatów teatralnych przełożyła się na kreatywność i proces twórczy uczniów, którzy samodzielnie pisali scenariusze wystawianych przez siebie przedstawień, tworzyli do nich pomysłową scenografię.  W szkole zorganizowana została wystawa plakatów i programów sztuk wystawianych przez poszczególne klasy.  Przewodnim motywem sztuk była „Woda”. Występy uczniów klas starszych oceniało jury, które swoją obecnością zaszczycił zaproszony gość – teatrolog p. Mirosław Grzegorczyk. Wszystkie młodsze klasy zostały nagrodzone dyplomem i nagrodą rzeczową, a uczniowie starszych klas otrzymali indywidualne nagrody w kilku kategoriach m.in. : najlepsza aktorka- uczennica klasy VI „A” -  Kornelia Ochab, najlepszy aktor – uczeń klasy V „B” – Igor Pacuk. Za najlepszy scenariusz autorstwa uczniów uznano przedstawienie klasy VI „B” pt. „Marzenia” oraz przedstawienie uczniów klasy VI „A” pt. „Pippi i piraci”.
 
Nagrody dla uczniów zafundowała Rada Rodziców naszej szkoły, która       zawsze wspiera działania twórcze uczniów.
Dla uczniów najważniejsze jednak było uznanie widzów, rówieśników, ich aplauz i pozytywne emocje, które wzbudzili swoją grą aktorską.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook