Dni Języków Obcych 2015

08.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tradycją Gimnazjum nr 29 są coroczne „Dni Języków Obcych”, podczas których uczniowie naszej szkoły mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w rywalizacji międzyklasowej.

      Historia tego niesamowitego wydarzenia sięga roku 2007, kiedy to za sprawą nauczycielki języka niemieckiego pani Elżbiety Szymańskiej „Dni Języków Obcych” odbyły się po raz pierwszy. Choć od tego czasu minęło już kilka lat, impreza cieszy się ciągłym zainteresowaniem uczniów.

     Podczas tegorocznych „językowych rozgrywek” od 18 do 19 maja odbyły się różne konkurencje, w których brali udział uczniowie wszystkich klas. W konkursie języka angielskiego zwyciężył Gabriel Adrych, z języka niemieckiego - Klaudia Migasiuk, poligloty (język angielski i język niemiecki) - Klaudia Migasiuk. Oprócz tego odbyły się dwa konkursy realioznawcze. Pierwszy dotyczył krajów anglojęzycznych - pierwsze miejsce zajął Błażej Ostrowski, a drugi skupiał się na krajach niemieckojęzycznych; tu najwyższy wynik osiągnęła Nikola Prasał. Dodatkowo każda klasa miała za zadanie przygotować dwie prezentacje multimedialne, na temat dowolnego kraju anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego. Po zakończeniu wszystkich konkursów indywidualnych 21 maja nadszedł czas na uroczystą galę językową. W tym dniu młodzież miała okazję wykazania się swoją niezwykłą kreatywnością, odtwarzając wizerunek wybranej przez siebie sławnej postaci. Uczniowie spisali się na medal i zaskoczyli wszystkich swoimi oryginalnymi przebraniami, które poprawiły humor wszystkim pracownikom szkoły. Podczas gali ogłoszono zwycięzców konkursów indywidualnych. Prawdziwą atrakcją były występy wokalne i taneczne poszczególnych klas. Jednak największe napięcie odczuwało się w momencie ogłoszenia klasy, która podczas tegorocznych „Dni Języków Obcych” wykazał się niezwykłymi umiejętnościami językowymi, dużym zaangażowaniem oraz oczywiście najwyższą ilością zgromadzonych punktów. W tym roku laur zwycięstwa przypadł klasie matematyczno – fizycznej 3D, która jak widać z językami obcymi radzi sobie równie dobrze, jak z przedmiotami ścisłymi. W nagrodę zwycięska klas otrzymała pięknie przyozdobiony tort wykonany przez panią Kingę Fabisiak. Tak jak w poprzednich latach „Dni Języków Obcych” upłynęły wszystkim w fantastycznej atmosferze nauki, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy, której echo na pewno jeszcze przez długi czas będzie można usłyszeć na szkolnych korytarzach.
Aleksandra Grzęda
Koło Dziennikarskie GM 29

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook