Długi ze szlabanem

16.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

21 lutego (sobota) w godzinach rannych zostanie zamknięty dla ruchu Most Długi.

 

Mieszkańców - zwłaszcza Prawobrzeża czekają poważne utrudnienia. Przez pięć tygodni czyli maksymalnie do 31 marca, przy moście będzie prowadzona przebudowa skrzyżowania i montowane nowe torowisko tramwajowe. Będzie też zamknięte skrzyżowanie Most Długi – Nabrzeże Wieleckie. W soboty i niedziele przejeżdża tędy 15 tysięcy pojazdów, a w dni robocze nawet 22 tysiące na dobę.

 

Wazd do miasta będzie się odbywać Trasą Zamkową. Przez Most Długi będą miały możliwość przejazdu tylko pojazdy komunikacji miejskiej, służb komunalnych Taxi i pojazdów budowy. – Decyzja o zamknięciu mostu jest jedną z najtrudniejszych jaką przyszło podjąć magistratowi w ostatnich latch – mówi Marcin Charęza kierownik zespołu ds. organizacji ruchu. 

Zamknięcie Mostu Długiego wiąże się z inwestycją: Modernizacja torowisk na ul. Energetyków, ul. Gdańskiej oraz na pętli Basen Górniczy. W ramach tego zadania modernizacji podlega ponad 8 tysięcy metrów toru pojedynczego od Mostu Długiego do Basenu Górniczego. Przebudowywana jest także sieć trakcyjna oraz przystanki, a także pętla autobusowo – tramwajowa na Basenie Górniczym. Dzięki inwestycji na ul. Energetyków i Gdańskiej zwiększy się atrakcyjność komunikacji miejskiej pomiędzy prawo a lewobrzeżem Szczecina, poprawi bezpieczeństwo i skróci czas przejazdu. Przebudowane torowisko na ul. Gdańskiej i Energetyków będzie uzupełnieniem trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, które powstaje pomiędzy Basenem Górniczym a ul. Turkusową. Jednym z etapów tej inwestycji jest remont przyczółków drogowych MostuDługiego.

 

- Zaczynamy teraz  ze względu na coraz bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne -  mówi Bogusław Gościniak, dyrektor kontraktu w firmie Energopol. Zakładamy, że nie wystąpią żadne niespodzianki i roboty będą w krótkim czasie postępowały. Zaręczam, że pracownicy firm wykonujący roboty będą dokładać wszelkich starań, aby te prace wykonywane były jak najszybciej – dodał dyrektor.

 

Porozumienie z Przewozami Regionalnymi. Zdając sobie sprawę z utrudnień jakie mogą wystąpić w trakcie zamknięcia Mostu Długiego, szczególnie między lewobrzeżem a prawobrzeżem, miasto zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Jednocześnie pojęte zostały rozmowy o współpracy z Zachodniopomorskimi Przewozami Regionalnym. Podpisano porozumienie, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli korzystać z oferty Przewozów Regionalnych w ramach biletów komunikacji miejskiej. Oferta obowiązuje od 21 lutego 2015 do zakończenia zamknięcia Mostu Długiego.  Podróżując pociągiem w granicach miasta można wsiąść na stacjach:  Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdroje, Szczecin Podjuchy, Szczecin Port Centralny i w ciągu kilku, kilkunastu minut dojechać do dworca Szczecin Główny to samo w drugą stronę.

Jakie bilety są ważne w pociągach?

- wszystkie bilety czasowe na 15, 30, 60 i 120 minut zgodnie z czasem przejazdu,

- bilety zakupione przez mobilet, skycash,

-    bilety dobowe, 5, 10 dniowe,

-    bilety okresowe na jedną linię (dowolna linia ZDiTM),

-    bilety okresowe miesięczne, 3 miesięczne sieciowe,

W pociągach obowiązuje taryfa jak na linie zwykłe.

 

Jak skasować bilet?

W przypadku rozpoczęcia podróży pociągiem z biletem czasowym na 15, 30, 60  lub  120 min, dobowym lub 5 i 10 dniowym, należy go skasować w pociągu:

          - w kasowniku w przypadku gdy pociąg jest wyposażony w kasownik

          - wpisując datę i godzinę ręcznie na bilecie gdy w pociągu nie ma kasownika

W przypadku gdy skasowany wcześniej w tramwaju lub autobusie bilet jest ciągle ważny, możesz kontynuować podróż pociągiem bez konieczności ponownego kasowania. W przypadku posiadania biletu okresowego nic nie trzeba robić –  należy go  okazać w przypadku kontroli. 

 

Nie ulega wątpliwości, że będą poważne utrudnienia związane z wjazdem i wyjazdem z miasta, ale wystarczy przesiąść się choćby z własnego samochodu na pociągi Przewozów Regionalnych, by bez korków i na czas dotrzeć do pracy lub szkoły. Miasto przeprasza za utrudnienia, a my okażmy odrobinę empatii i wyrozumiałości. .

 

EL

Energopol ustawił już niemal wszystkie słupy trakcyjne wzdłuż torowiska. 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.