Dla Ciebie Polsko

14.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Koncert pieśni legionowych i patriotycznych odbył się w SP nr 71.

Dla Ciebie Polsko, to dalszy ciąg obchodów Dnia Niepodległości. Po raz kolejny w koncercie uczestniczył Chór Kombatant. Swój występ rozpoczął od odśpiewania Bogurodzicy, najstarszej znanej polskiej pieśni rycerskiej. Następnie dzieci i młodzież usłyszeli pieśni legionowe, w tym słynną Pierwszą Brygadę. Tę pieśń wszyscy obecni odspiewali wspólnie z chórem.
 
Chórem dyrygowała Maria Białkowska-Dublasiewicz, która nie kryła zadowolenia, że zebrani tak poprawnie i gremialnie wykonali wraz z Chórem Kombatant Pierwszą Brygadę. Jego członkowie często występują jako prelegenci w szkołach i na obozach harcerskich, opowiadając o przeżyciach związanych z walką o niepodległość Polski na różnych frontach wojennych. Nie sposób pominąć również licznych występów okolicznościowych, w tym wspólnych projektów z orkiestrą wojskową lub innymi chórami kombatanckimi. Krótko mówiąc – pieśń żołnierska żyje własnym życiem, a chór „Kombatant” korzysta z jej dziedzictwa, od pokoleń przekazywanego przez żołnierską brać.
 
Młodzież zrewanżowała się odśpiewaniem i pokazem tańca kujawiak, a szkolny chór wykonał pieśń o Niepodległości. Wszyscy mieli na piersiach przypięte kotyliony w kolorach narodowych, a odświętne ubranie świadczyło o randze wydarzenia.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook