Dąbskie atrakcje na początek lata

23.06.2012, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeśli wakacje, to plaża i woda. Jeśli woda, to sporty wodne i dobra zabawa. W sobotę 23 czerwca na plaży przy Jeziorze Dąbie odbył się czwarty Dąbski Piknik Wodny.

Fot. Alicja Kowalska

Fot. Alicja Kowalska

Piknik zorganizowano z myślą o popularyzacji sportów wodnych w naszym regionie. Wszyscy chętni, którzy od sobotniego południa przybyli na dąbską plażę korzystali z darmowych nauk pływania na nartach wodnych, kitesurfingu, kajaku, desce windsurfingowej. Były także takie atrakcje, jak: pływanie na „bananie” ciągniętym przez motorówkę, przejażdżki pontonem ratowniczym, pływanie na skuterach wodnych, pokaz sprzętu ratowniczego policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz WOPR. Odbyły się liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami, a na scenie koncerty, pokazy taneczne, pokazy sztuk walki. Podczas pikniku nie zapomniano o dzieciach – dla nich był dmuchany zamek, zjeżdżalnia wodna, malowanie twarzy. Drugą imprezą, która miała miejsce w sobotę w Dąbiu, był Piknik Lotniczy. Na lotnisku przy ul. Przestrzennej można było obejrzeć samoloty i podziwiać je w powietrzu. Przeprowadzony został trening w akrobacji samolotowej. Ponadto był przelot historycznego samolotu CSS 13, zawody spadochronowe, motolotnie, paralotnie, modelarze. Była też możliwość zobaczenia Szczecina z lotu ptaka.

Galeria zdjęć

Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska Fot. Alicja Kowalska

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook