DDP na Prawobrzeżu

28.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Czy w tym budynku będzie pierwszy na Prawobrzeżu Dom Dziennego Pobytu dla seniorów - okaże się w czerwcu.

Magistrat podaje, że będzie się on mieścić w bloku przy ulicy Młodzieży Polskiej. Polskie społeczeństwo starzeje się najszybciej w Europie. Winien jest niż demograficzny jak i ciągle trwające wyjazdy za pracą – głównie na Wyspy. Ten problem dostrzegają samorządowcy jak i organizacje odpowiedzialne za niesienie pomocy osobom starszym lub niedołężnym. Podejmowane są różne starania by przyjść z pomocą potrzebującym.
Od kilku lat popularną formą opieki są Domy Dziennego Pobytu. W Szczecinie istnieją trzy takie placówki, wszystkie na lewej stronie miasta. Za trzy miesiące taki dom ma powstać w Zdrojach. – Trwa remont pomieszczeń i w czerwcu uruchomimy Dom Dziennego Pobytu w Zdrojach przy ulicy Młodzieży Polskiej – mówi Małgorzata Olejnik dyrektor wydziału polityki społecznej urzędu miejskiego. Ostatnio tę wiadomość potwierdził jeden z wiceprezydentów dodając, że będzie to czwarty DDP w Szczecinie.
Jest on doskonale zlokalizowany – tuż za marketem Lidl, vis’a vis przychodni przy Batalionów Chłopskich. Od czerwca kilkadziesiąt osób wymagających opieki, np. chorujących na Alzheimera, będzie mogło w pierwszym DDP na Prawobrzeżu znaleźć opiekę i bezpieczne miejsce. Opieka i pobyt jest odpłatna, miesięcznie to około 600 złotych plus wyżywienie. Seniorzy (głównie oni są objęci opieką) mają zapewnioną opiekę rehabilitanta, pielęgniarki, różnorakie zajęcia manualne i wyżywienie.  Domy Dziennego Pobytu pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00. W Zdrojach w DDP będzie miejsce dla 40 osób.
 
EL
Foto otwarcie DDP Wigor umszczecin.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.