Czy Szmaragd ożyje?

07.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od 6 lat jest swoistym memento opieszałości i braku jasnej decyzji co do rozpoczęcia remontu. Stoi i nieszczeje.

Zajazd Szmargd nadal z niepewną przyszłością. Koncepcji zagospodarowania było już wiele, podobnie jak terminów rozpoczęcia modernizacji zapuszczonego buynku. Jednak nadal nic się nie dzieje. Niepokoi to mieszkańców ale też i radnych Rady Miasta. Na składane interpelacje i zapytania, jeden z radnych Okręgu I obejmującego Prawobrzeże pan Marcin Matias otrzymał odpowiedź od wiceprezydenta Marcina Pawlickiego.
 
   W odpowiedzi na Pana zapytanie dot. stanu realizacji zadania utworzenia "Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragdowe-Zdroje" uprzejmie informuję, że w dniu 13 maja br. do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie powtórnie przekazano zaktualizowaną ekspertyzę techniczną dot. projektu przebudowy obiektu dawnego zajazdu "Szmaragd". Po zatwierdzeniu przedmiotowej ekspertyzy zostanie wznowiona procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Mając na uwadze powyższe przewidywany termin wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia inwestycji to przełom lipca i sierpnia br. a zakończenie inwestycji (robót budowlanych) to IV kwartał 2017 r.
 
Mamy więc kolejne opóźnienie zapowiadanej inwestycji. W wyremontowanym budynku miało powstać centrum edukacji ekologicznej wraz z pokojami hotelowymi i restauracją. Za 2,5mln złotych z dofinansowaniem z UE miało powstać Centrum ale opóźnienie w podpisaniu w dodatku mniejszego dofinansowania z UE sprawiło, że wymusiło, to zmianę dokumentacji. Opóźnienie było na tyle istotne, że przepadły pieniądze dawane przez Unię. A to dlatego, że warunkiem dofinansowania miało być zakończenie inwestycji w trzecim kwartale 2014 roku. Żadne prace nie ruszyły.
 
Miasto skazane na prowadzenie i finansowanie inwestycji z własnego budżetu, postanowiło zmienić koncepcję zagospodarowania. Teraz zakłada ona, że oprócz centrum edukacji ekologicznej pwostanie też centrum edukacyjne związane z pobliskim siedliskiem nietoperzy. Ma to być osobny pawilon. W samym zajeździe oprócz miejsc noclegowych i zielonej szkoły, ma być restauracja i pomieszczenia biurowe i edulacyjne dla leśników. Miało to powstać do końca tego roku. Koszt przewidziany na tę inwestycję to około 4,5mln. Teraz mówi się o zakończeniu inwestycji pod koniec przyszłego roku.
 
EL

Wizualizacje um.szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.212.94.18). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.