Czekają na cieplejsze dni

20.01.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

ZDiTM wydał komunikat dla zniecierpliwionych oczekiwaniem na rondo na ulicy Łubinowej.

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej. Przekazany został plac budowy, a wykonawca czeka tylko na sprzyjające warunki atmosferyczne, żeby poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu. W ramach zmian istniejące skrzyżowanie zostanie przebudowane na małe rondo. Średnica wyspy środkowej wyniesie 10 m, a zewnętrzna 22 m. Na ulicach Łubinowej, Handlowej i Nałkowskiej zaprojektowano wloty o szerokości 3,5 m natomiast wyloty z ronda o szerokości 4,0 m. Dodatkowo na wlocie ulicy Nałkowskiej i Przelotowej poszerzone zostaną jezdnie o powierzchnie z kostki kamiennej, co ułatwi przejazd długim pojazdom.  

Zmiany w tej okolicy mają poprawić płynność i bezpieczeństwo kierowców i pieszych, dlatego w ramach zmian pojawią się azyle i elementy odblaskowe. Przebudowane zostaną także chodniki, na których zamontowane zostaną płyty ze specjalnymi wypustkami i rowkami pozwalającymi osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiejsze poruszanie się. Czasowa organizacja ruchu przewiduje utrudnienia dla kierowców i pieszych, jednak w pierwszym z etapów kierowcy będą jeździli bez zmian, a w kolejnych uciążliwość poruszania się nie będzie duża. Prosimy jednak kierowców i pieszych o szczególną uwagę w rejonie prowadzonych prac.

Umowa na budowę ronda została podpisana z firmą Elbud Spółka Cywilna na kwotę 455.000 zł brutto. Wykonawca na realizowanie prac ma 45 dni od dnia przekazania placu budowy.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.