Czas na ferie

16.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Uczniowie szczecińskich szkół rozpoczęli ferie zimowe.

Opustoszały szkolne korytarze, zaczęły się zimowe ferie. Zimowe są tylko z nazwy, bo śniegu ani śladu, i co więcej, przez najbliższe dwa tygodnie w naszym rejonie nie ma go się co spodziewać. Tak twierdza synoptycy. Ferie potrwają do 2 lutego.

Dla części rodziców opieka nad dzieckiem w okresie ferii jest nie lada wyzwaniem. Nie we wszystkich szkołach są prowadzone zajęcia, a tam gdzie są, o miejsca też trudno. Na Prawobrzeżu zimowe ferie organizują szkoły nr 71 w Dąbiu, 74 na Bukowym oraz 37 na osiedlu Słonecznym. Przygotowano atrakcyjną ofertę i propozycje spędzania wolnego czasu.  Warto się dowiadywać czy są wolne miejsca by zapisać dziecko. A oto niektóre z propozycji spędzenia ferii.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, przygotowała w swoich filiach ciekawe wydarzenia, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród zaplanowanych wydarzeń, znalazły się między innymi takie akcje jak: „Feriada z grami planszowymi” w filii bibliotecznej nr 6, cykl zajęć plastycznych „Podnieś i zrób to sam” organizowane przez filię biblioteczną nr 12, warsztaty z programowania i robotyki, które odbędą się w filii bibliotecznej nr 46 czy też spotkania plastyczno-literackie, które będą miały miejsce w filii bibliotecznej nr 9.

Wszelkie szczegóły, dotyczące aktywności organizowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdują się na stronie internetowej: http://www.mbp.szczecin.pl/dokument,209.html.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, zaprasza dzieci i młodzież, między innymi na warsztaty teatralne, zajęcia rytmiczne oraz klub małego aktora. Dodatkowo, podczas nadchodzących ferii zimowych w Kinie Zamek wyświetlany będzie specjalny repertuar przygotowany dla najmłodszych miłośników filmu.

Więcej informacji, dotyczących atrakcji przygotowanych przez Zamek Książąt Pomorskich, znajduje się na stronie internetowej: http://zamek.szczecin.pl/kalendarz.php?id=4575.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza również nie zapomniała o najmłodszych.

24 stycznia br. o godzinie 9.00 oraz 11.00 odbędą się warsztaty pn. „Ale bajka! – Taki mały, taki duży”. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 6 roku życia wraz z opiekunami.

Natomiast 25 stycznia br. o godzinie 17.00 będzie miał miejsce niecodzienny koncert symfoniczny. Podczas tego wydarzenia, które nosi nazwę „Ale gratka! Koncert dla wnuka
i dziadka”, Filharmonia rozbrzmi w rytm wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.  Utwory, które zostaną przedstawione w nowej, słowno-muzycznej formie, będą swego rodzaju mostem, pomiędzy pokoleniami dziadków i wnuków.

Dodatkowe informacje dotyczące repertuary Filharmonii Szczecińskiej, znajdują się na stronie http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/.

Najmłodsi miłośnicy teatru, znajdą coś dla siebie w Teatrze Lalek Pleciuga.

Podczas ferii zimowych, zostaną wystawione tam takie spektakle jak: Bałwanek ratuje świat, Calineczka, Bajki samograjki oraz Pippi Pończoszanka.

Więcej informacji, w tym terminy oraz godziny poszczególnych spektakli, znajdują się na stronie internetowej Teatru, w zakładce repertuar: http://pleciuga.pl/repertuar.

Opera na Zamku podczas ferii zimowych wystawi dwa spektakle, przygotowane specjalnie dla najmłodszych widzów.

22 stycznia br. o godzinie 11.00 mali widzowie, będą mogli obejrzeć musicalpt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Natomiast 27 stycznia br. o godzinie 11.00, wystawiony zostanie interaktywny spektakl taneczny dla dzieci w wieku 4-11 lat, pt. „Ngoma – tańczący słoń”.

Dodatkowe informacje o feriach zimowych w Operze, znajdują się na stronie internetowej http://opera.szczecin.pl/pl/component/repertuar/spektakl/265.

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza młodzież w wieku od 15 do 25 lat, do wzięcia udziału w warsztatach pn. „Aktywuj ferie”, które odbędą się w dniach 27-30 stycznia w Szczecinie. W programie, znalazły się m.in. zajęcia z fotografii, zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, tajników autoprezentacji oraz z języka francuskiego.

By wziąć udział w zajęciach, do 22 stycznia br. należy wypełnić formularz on-line, znajdujący się na stronie internetowej: http://www.mlodziez.wzp.pl/index.php/aktywuj-ferie-2015.

Dodatkowe informacje o warsztatach, w tym szczegółowy opis poszczególnych zajęć znajduje się na stronie internetowej: https://pe.szczecin.pl/chapter_201199.asp?soid=96EBE6258B9E4A7EBAFC689F235E5C03

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na różnorodne warsztaty dla dzieci w wieku od 6-10 lat. Głównym celem tych zajęć, będzie przygotowanie ich uczestników, do świadomego odbiory sztuki oraz zjawisk związanych z kulturą i tradycją poprzez uczestniczenie w procesie twórczym.

Więcej szczegółów, w tym informacje o zapisach oraz terminach zajęć, znajduje się na stronie internetowej Muzeum Narodowego:

http://www.muzeum.szczecin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2260:ferie-w-muzeum&catid=1:wydarzenia&Itemid=4

Ośrodek Szkoleniowo - Badawczy w Ostoi zachęca do udziału w Feriach z Dobrą Energią. Podczas zajęć, ich uczestnicy dowiedzą m.in. tego, z jakich źródeł można pozyskać energię i jak dbać o środowisko naturalne.

Szczegółowy program, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie organizatora: www.oze.szczecin.pl.

Ciekawą propozycję dla młodych fanów motoryzacji i techniki, przygotowało Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 8 do 10 lat na warsztaty plastyczne pt. „Coś z niczego”. Zajęcia odbędą się w pierwszym tygodniu ferii (od wtorku 20.01 do piątku 23.01) w godzinach 10.30-12.30.

Więcej informacji o feriach w Muzeum Techniki i Komunikacji, znajduje się na stronie internetowej http://muzeumtechniki.eu/aktualnosci/1/ferie-w-muzeum-techniki--warsztaty-19-stycznia-w-n/.

Teatr Współczesny zaprasza na niezwykły spektakl pn. „Piotruś Pan”, który zostanie wystawiony na Dużej Scenie 17 stycznia br. (godz. 17.00) oraz 18 stycznia br. (godz. 11.00).

Awanturnicza opowieść o przygodach dzieci w tajemniczej krainie Nibylandii to niezwykła podróż do krainy dzieciństwa. John, Michael i Wendy pewnego wieczoru, namówieni przez Piotrusia Pana, wyfruwają z domu przez okno. Wraz z niesfornym chłopcem i wróżką Dzwoneczkiem odkrywają świat Zagubionych Chłopców i prowadzą wielką batalię z piratami. Czy zatęsknią za rodzinnym domem i będą potrafili porozumieć się z mamą i tatą?

Rezerwacji biletów można dokonać dzwoniąc na numer telefonu: 512 216 471. Więcej informacji o spektaklu, znajduje się na stronie internetowej teatru: http://www.wspolczesny.szczecin.pl/585,piotrus_pan.html.

Ferie zimowe to również doskonała okazja do skorzystania z oferty Szczecińskiego Domu Sportu. W tym okresie, uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z basenu Floating Arena (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 16.00, wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej).

Na Prawobrzeżu cały czas działa lodowisko przy ulicy Botanicznej. Jest więc gdzie wyjść i spędzić ferie nie tylko siedząc przed komputerem czy telewizorem

EL

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.