Czas Mikołajów

04.12.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Imieniny Mikołaja, dobrotliwego biskupa, który obdarowywał różnymi upominkami są we wtorek, ale już w sobotę odbyły się imprezy Mikołajkowe.

My odwiedziliśmy salę Klubu Delta gdzie miejscowa Rada Osiedla wespół z radą osiedla spółdzielczego SM „Dąb” oraz Klubem Delta, zorganizowały zabawę dla najmłodszych. Przednia zabawa połączona z aktywnym uczestnictwem dzieci nie dawała wytchnienia. Pląsy, podskoki, wyginanie ciała wraz z tańcami były elementami zabawy wszystkich dzieci. Ozdobą imprezy był żywy bałwanek, do którego chętnie przytulały się dzieci. Imprezę prowadził Klawn Tomi, który zabawiał dzieci czarowaniem, śpiewem, tańcem i dowcipem. Orkiestra złożona z rodziców wykonała utwór dyrygowany przez Klawna Tomiego.  
 
Kulminacją była wizyta Mikołaja, który z wielkim workiem pełnym słodyczy i drobnych upominków przybył by rozdać je dzieciom. Na koniec można było zrobić zdjęcie z Mikołajem. Zabawa Mikołajkowa w Dąbiu to tradycja kultywowana od wielu lat. Miejscowa Rada Osiedla zawsze pamięta o najmłodszych i stara się, by co roku zabawa była atrakcyjna. Tym razem imprezę nazwano Słodkimi Mikołajkami i takimi były, bo każdy uczestnik otrzymał w upominku coś słodkiego.
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.