Coraz łatwiej spotkać „Swinga”

08.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Coraz więcej Swingów pojawia się na szczecińskich torowiskach

Składy tramwajowe linii 7 i 8 wkrótce zostaną wzbogacone o kolejne tramwaje niskopodłogowe, tzw. Swingi. Po naszych torowiskach jeździ już dwanaście takich pojazdów, za rok będzie ich dwadzieścia osiem.

Drugi kwietnia to data wyjazdu kolejnych nowych Swingów na szczecińskie torowiska. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaznaczył, że „siódemkę” w dni robocze obsługiwać będą cztery swingi, w soboty - trzy, w dni świąteczne - dwa. „Ósemkę" natomiast od poniedziałku do soboty też cztery niskopodłogowe wozy, ale w niedzielę aż sześć.

Warto zaznaczyć, że Spółka Tramwaje Szczecińskie ma już w swoim dorobku dwanaście nowoczesnych tramwajów. Między październikiem a marcem kolejnego roku, do Szczecina ma trafić kolejnych szesnaście Swingów. Dostawy odbywają się w ramach realizowanego kontraktu na dostawę niskopodłogowych dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Pierwszy niskopodłogowiec pojawił się na torach szczecińskich ulic dwa lata temu, dokładniej mówiąc 1 lutego 2011 roku. Teraz realizujemy drugi kontrakt, który do Szczecina sprowadzi łącznie 22 pojazdy.

 

Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Coraz więcej Swingów pojawia się na szczecińskich torowiskach

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook