Coraz ładniejszy zakątek

08.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Słonecznego mają coraz więcej powodów by cieszyć się urokiem Rubinowego Stawu.

Położony nieomal w samym sercu osiedla, już dawno stał się miejscem spacerów i rekreacji. Tu także organizowane są imprezy plenerowe dla mieszkańców. Były już koncerty gdzie scena „pływała’ po wodzie Stawu, a widzowie siedząc lub stojąc na skarpie czuli się niemal jak w amfiteatrze. Rada Osiedla Słoneczne będzie kontynuować budowę infrastruktury pozwalającej na sprawniejsze prowadzenie imprez. Tym razem inwestycja dotyczy budowy przyłącza energetycznego.

- Takie działania wymusza zwykła potrzeba, kiedy organizujemy festyn czy koncert potrzebne jest zasilanie do nagłośnienia i świateł – mówi Marcin Milewski przewodniczący RO Słoneczne. Dlatego decyzja o budowie przyłącza energetycznego jest jak najbardziej uzasadniona.

Teren wokoło Rubinowego Stawu jest coraz lepiej zagospodarowany. Podobają nam się „barowe” stoliki, przy których można przysiąść w każdej wolnej chwili i pogawędzić ze znajomymi, a nawet rozegrać partyjkę w karty czy szachy. Opodal są dwa stoły do ping ponga, a całe otoczenie dopełnia zadbany teren Pomnika Niepodległości, pierwszego takiego w Polsce. Cieszy nas, że jest to coraz ładniejszy i zadbany zakątek dużego osiedla. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.