Co z naszymi śmieciami?

03.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Na ulicach naszego miasta, widać coraz więcej takich ekologicznych pojemników na odpady

W minionym tygodniu ruszył przetarg dotyczący odbioru i gospodarowania odpadami komunalnymi, które powstają na terenie nieruchomości należących do Gminy Miasto Szczecin.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie zagospodarowanie oraz odbiór odpadów zmieszanych oraz tych posegregowanych. W przypadku tych drugich mowa o: szkle, papierze, tworzywie sztucznym, metalu itp. Oczywiście mowa również o uprzątaniu pojemników na posesjach jednorodzinnych oraz wywozie śmieci wielkogabarytowych (np. szafy). Przetarg nie dotyczy odbioru odpadów pochodzących z robót budowlanych i remontowych, zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego i opon.
Wykonawca przetargu będzie musiał również wyposażyć nieruchomości zamieszkałą w specjalne pojemniki na odpady, kubły w których selekcjonuje się śmieci oraz zapewnić odpowiedni stan sanitarny i techniczny tych przedmiotów.
Nie trzeba nigdzie wspominać, iż zwycięzca konkursu musi dysponować odpowiednią ilością środków transportu, narzędzi do odbioru odpadów. Dodatkowo powinien też zapewnić należyty poziom recyklingu takich odpadów jak: papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło.
Termin składania ofert mija 2 kwietnia 2013 roku.
 
Autor: Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Na ulicach naszego miasta, widać coraz więcej takich ekologicznych pojemników na odpady

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.