Cłowy z szykanami

23.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak powszechnie wiadomo od 15 czerwca został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego Most Cłowy.

Okazuje się, że mimo ustawienia barier, znaków i tablic, nie wszyscy się do nich stosują. Przez most (i to dość licznie), przejeżdżają rowerzyści. Pokonują przez nikogo nie niepokojeni walący się most. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w celu wyeliminowania ruchu na moście, zastosował dodatkowe szykany. Z obu stron wysypano hałdy piasku, które eliminują możliwość przejazdu aut. Rowerzyści jednak rozsunęli bariery (nie są skręcone), i bez problemów pokonują most.
 
Być może dodatkowa forma szykany w postaci usypanego wału z piasku może szokować, ale jak pokazuje życie, mimo barier ciągle są tacy, którzy próbują je ominąć. Minusem takiego rozwiązania jest to, że silniejszy deszcz rozmywa piasek, który spływa do kanalizacji. Wydaje się, że ZDiTM dość radykalnie i gorliwie podszedł do zablokowania przejazu przez Cłowy, choć nie zrobiono rzeczy podstawowej. Bariery nie są skręcone i można je przesuwać!
 
Dobrym przykładem skutecznego zablokowania przejścia, jest kładka nad przystaniekm SST Hangarowa. Tu na części kładki jest skręcona bariera, której nijak nie da się przesunąć. Nie ma mowy o przejściu bo wymaga to sporego wysiłku i ogólnej sprawności. Wydaje się, że wał z piasku byłby zbędny, gdyby blokady na Moście Cłowym zostały ze sobą skręcone i podwyższone.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.