Cłowy w kamerze

04.11.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Duże zainteresowanie robotami przy rozbiórce Mostu Cłowego sprawiło, że ZDiTM uruchomił kamrę, przez którą można podglądać roboty na moście.

Wystarczy wejść na stronę  www.zditm.szczecin.pl/kierowca/clowy  i zobaczyć aktualny obraz remontowanej przeprawy. Obraz może nie jest rewelacyjnie ostry, ale kamerka patrzy na przeprawę z Mostu Pionierów, a to jednak kilkaset metrów. 

Na moście zdemontowane zostało już oświetlenie, barierki, dylatacje i inne urządzenia. Aby zmniejszyć ciężar przęseł sfrezowana została także jezdnia. Obecnie wykonywane są otwory technologiczne oraz trwa montaż belek i klatek umożliwiających rozbiórkę przęseł. Przęsło środkowe zostanie w całości podniesione do góry, wysunięte poza obrys konstrukcji, opuszczone na specjalny ponton i odtransportowane na nabrzeże, gdzie zostanie rozkruszone. Przęsła skrajne zostaną podzielone na mniejsze elementy poprzez przecięcie konstrukcji podłużnie i poprzeczne, a następnie zostaną opuszczone na ponton i odtransportowane w miejsce utylizacji.

Część nośna obiektu zostanie usunięta jeszcze w tym roku. Umowa z firmą Vistal Gdynia S.A. została podpisana 5 września na kwotę 18 679 527 zł . Pełna przejezdność mostu ma być umożliwiona do 31 lipca 2017 roku, a na wykonanie całego przedmiotu umowy firma ma 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook